7 C
Știri de ultima orăSportNico şi Dică au înscris în amicale

Nico şi Dică au înscris în amicale

Atacantul român Daniel Niculae a marcat un gol în meciul amical câştigat, miercuri seară, de noua sa formaţie, AS Monaco, în faţa lui Dinamo Moscova, scor 3-1. „Nico“, care a jucat până în minutul 66, a punctat în minutul 38, celelalte două goluri ale învingătorilor fiind marcate de Bulot (‘10) şi de Hansson (‘27). Pentru Dinamo Moscova a înscris Kuranyi (‘23).
Un alt atacant român, Nicolae Dică, a marcat un gol, miercuri seară, pentru noua sa echipă Manisaspor în cadrul stagiului de pregătire pe care formaţia din Turcia îl efectuează în Olanda. Manisaspor s-a impus cu 4-0 în faţa formaţiei FC Presikhaaf, care activează în liga a treia olandeză, iar Dică a înscris în minutul 40, pentru 3-0. Internaţionalul român a dat şi o pasă decisivă la reuşita din minutul 3 semnată de Ygit Gokoglan.