22.8 C
luni, 29 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSport„GP“ a câştigat Cupa Speranţelor

„GP“ a câştigat Cupa Speranţelor

„Cupa Speranţelor“, competiţie de fotbal rezervată juniorilor născuţi în anul 1999, a fost câştigată de echipa Şcolii de Fotbal „Gică Popescu“ (antrenor Dumitru Barbu), care a învins în finala mare formaţia FEFS Craiova (antrenor Bogdan Budescu) cu scorul de 5-2. Pe locul trei s-a clasat CSS II Craiova (antrenor Gheorghe Vlad), care a dispus în finala mică de Universitatea Craiova (antrenor Radu Vitan), cu scorul de 7-5. Cei mai buni juniori au fost premiaţi, după cum urmează: Răzvan Popescu („GP“) – cel mai bun jucător; Alex Nedieanu (GP) – cel mai bun portar, Remus Trancă (FEFS) – golgheter (10 goluri). „Cupa Speranţelor“, competiţie ajunsă la ediţia a treia, a reunit la start opt echipe şi a fost organizată de ziaristul sportiv Cristi Iacob, în colaboare cu FC Fortuna Craiova (preşedinte Ovidiu Turcu), AJF Dolj şi DSJ Dolj. Prima parte a turneului s-a desfăşurat la sala „Voinţa“, iar a doua – pe terenurile sintetice din Parcul Tineretului din Lunca Jiului.