17.5 C
Știri de ultima orăSportCF Chimia a obţinut încă două victorii în amicale

CF Chimia a obţinut încă două victorii în amicale

După ce a învins FC Săcele cu 5-0, în ultimul joc disputat în cadrul cantonamentului de la Poiana Braşov, CF Chimia Râmnicu Vâlcea a întâlnit o posibilă adversară în viitoarea ediţie a Ligii a II-a. Fotbaliştii pregătiţi de Nicola Ilievski au dat piept la Sfântu Gheorghe cu Forex Braşov, echipă antrenată de Alin Artimon. La capătul unui joc disputat, vâlcenii şi-au asigurat victoria prin golul marcat de Boroiban în ultimele minute ale disputei.
Tehnicienii vâlceni au trimis pe teren un „unsprezece“ apropiat de cel care va fi folosit în noua ediţie de campionat. În poartă a fost folosit Perianu, pe linia de fund au evoluat Melcea, Vătavu, Vişa şi Cercel, la mijloc, Popa, Câju, Gârlă şi Sergiu Popescu, iar în atac Pârvu şi Marius Luca. După pauză au fost folosiţi toţi jucătorii pe care CF Chimia i-a avut la dispoziţie în cantonamentul de la Poiana Braşov. Chiar dacă nu au întâlnit până acum echipe puternice, fotbaliştii de la CF Chimia Râmnicu Vâlcea au dovedit un real apetit ofensiv.
În cele trei meciuri disputate în stagiul de pregătire de la Poiana Braşov, vâlcenii au perforat de şapte ori poarta echipelor adverse, autorii golurilor fiind fostul fotbalist de la Steaua din perioada 1997-2000, Marius Luca – care a marcat patru goluri în meciul cu FC Săcele, Florin Pârvu – un gol în meciul cu FC Săcele, Boroiban – un gol în meciul cu Forex, şi Kutlacik – un gol în disputa cu Prefab Modelu.