12.8 C
joi, 2 mai, 2024
Știri de ultima orăSportMilan a jucat perfect

Milan a jucat perfect

Carlo Ancelotti a fost, miercuri seară, un antrenor fericit după victoria cu 3-0 înregistrată în faţa lui Manchester United în semifinalele Ligii Campionilor.
„În primele 45 de minute am jucat perfect. A fost cea mai bună repriză pe care am văzut-o eu de când antrenez. În această primă parte a meciului noi am construit, practic, victoria. Cheia acestei prestaţii deosebite a fost presiunea creată de mijlocaşii noştri şi de fundaşii laterali, care au urcat foarte mult. Meciul tur a fost cel care ne-a dat dorinţa şi forţa de a juca cu un aşa entuziasm în manşa a doua. Cu Liverpool va fi un meci fascinant. Spre deosebire de Manchester, Liverpool stă mai bine la capitolul condiţie fizică. Meciurile din Champions League nu se aseamănă cu nici o altă partidă din altă competiţie. Echipa mea este în acest moment într-o formă excelentă, datorită pregătirii pe care am făcut-o în iarnă“, a spus Ancelotti.