7 C
Știri de ultima orăSportRonaldo a salvat Realul

Ronaldo a salvat Realul

Al doilea meci fara miza din Grupa E a Ligii Campionilor s-a disputat la Kiev, intre Dinamo si Real Madrid, partida din Ucraina incheindu-se la egalitate, scor 2-2. Elevii lui Anatoli Demianenko au inceput mai bine partida si au inscris doua goluri celei mai galonate echipe din fotbalul european, care a sosit la Kiev fara mai multi titulari. Maksim Shatskikh a deschis scorul in minutul 13, invingându-l pe Diego Lopez din careu dupa ce a primit o pasa de la Valentin Belkevich. In minutul 27, la scurt timp dupa ce Cassano a ratat o ocazie pentru Real, ucrainenii au dus scorul la 2-0, prin acelasi Shatskikh, care a trimis in plasa in doi timpi, dupa o combinatie Gusev – Milevskiy. Finalul meciului a apartinut in totalitate atacantului brazilian Ronaldo. Mai intâi, sud-americanul a redus din diferenta in minutul 86, cu un sut cu stângul din interiorul careului, iar doua minute mai târziu a luat o actiune pe cont propriu si a fost faultat in careu, tot el transformând penaltiul.