14.7 C
Știri de ultima orăSportTârcovnicul Negrea a marcat cu voia Domnului

Târcovnicul Negrea a marcat cu voia Domnului

Cel mai spectaculos meci al rundei a doua a campionatului judetean de fotbal Gorj a avut loc la Balesti, unde Recolta 2000 a invins in prelungiri cu scorul de 4-3 pe Energetica Tismana. Oaspetii au condus cu 1-0 si 2-1, insa târcovnicul satului, Irinel Negrea, a adus gazdele in avantaj. Asa se face ca in minutul 58 scorul era 3-2 pentru echipa din Balesti. Imediat dupa gol, acesta a fost inlocuit, fiind asteptat sa oficieze o nunta la biserica. Recolta a ramas in inferioritate in minutul 72, Alin Guran fiind eliminat. Centralul Daniel Pârvan a constatat in acelasi timp absenta politistului de la terenul de joc si a acordat trei minute gazdelor sa rezolve situatia. Partida a continuat si in minutul 90 tismaneanul Gheorghe Marin a egalat, insa Nicolae Popescu a adus prima victorie gazdelor in acest sezon in minutul 93, dupa o actiune personala. Iata rezultatele complete ale rundei a doua: Stejarul Runcu – Viitorul Negomir 1-3, Unirea Dragotesti – Dinamo Inter Stanesti 2-3, AS Stejari – Viitorul Dumbrava Câlnic 2-0, Recolta 2000 Balesti – Energetica Tismana 4-3, Arsenal Rosind Motru – Gilortul Târgu Carbunesti 2-0, Petrolul II Ticleni – Vulturii Farcasesti 0-6, Stiinta Pestisani – Petrolul Stoina 1-0, Stiinta Turburea – Parângul Sadu 0-2.