10.9 C
Știri de ultima orăSportDWAR a pierdut pe final

DWAR a pierdut pe final

Handbalistele din Banie nu au reusit sa iasa victorioase din confruntarea de pe teren propriu cu LPS Sebes, desi s-au aflat in avantaj aproape tot jocul. In etapa a treia a ligii secunde, DWAR Craiova a pierdut la doua goluri diferenta, 34-36, la pauza oltencele conducind cu 20-18. Cu toate ca au dominat, elevele lui Gabriel Bircina au cazut victime inexactitatilor din finalul partidei, inadmisibile pentru jucatoarele cu experienta. Ana Maria Ecaterinescu a fost descalificata pentru trei eliminari, craiovencele au ratat apoi doua contraatacuri, permitindu-le adversarelor sa preia conducerea. In minutul 53, DWAR se afla in avantaj, 32-30, pentru ca, pina la final, gazdele sa mai marcheze doar de doua ori, in timp ce oaspetele au reusit sase goluri.

Si arbitrii au interpretat gresit citeva faze, dar asta nu scuza prestatia din final a oltencelor, in fata unei echipe de batut. Pentru DWAR au marcat E. Ecaterinescu (10 goluri), Sirbu (9), A. Ecaterinescu (7), Ionel (6) si Momirleanu (2). In etapa viitoare, craiovencele se vor deplasa la Sibiu, pentru a intilni pe CSM, liderul seriei.