12.8 C
joi, 2 mai, 2024
Știri de ultima orăSportTrei remize pentru echipele romanilor

Trei remize pentru echipele romanilor

AS Roma, echipa la care evolueaza fostul jucator al Universitatii Craiova, Cristi Chivu, a incheiat la egalitate, 0-0, partida disputata duminica, in deplasare, in compania formatiei Reggina, in etapa a 25-a din Serie A. Cristi Chivu a jucat pe toata durata partidei, avind o evolutie apreciata.

Tot in runda a 25-a, Perugia a remizat pe teren propriu, 1-1, cu Modena. Oaspetii au deschis scorul, in minutul 18, prin Vignaroli, Perugia egalind prin Ze Maria, in minutul 75, din penalti. La gazde, Paul Codrea a fost introdus pe teren in minutul 46, in locul lui Gatti.

In sfirsit, AC Parma a terminat la egalitate pe teren propriu, scor 2-2, partida cu Brescia. Pentru Parma au inscris Carbone (‘5) si Marchionni (’60), in timp ce Brescia a punctat prin Di Biagio (’32) si Roberto Baggio (’74). Jucatorul roman al echipei parmegiane, Ianis Zicu, a fost introdus pe teren in minutul 82, inlocuindu-l pe Bresciano.