19.8 C
Știri de ultima orăSportLaurentiu Reghecampf a adus victoria pentru Energie Cottbus

Laurentiu Reghecampf a adus victoria pentru Energie Cottbus

Fotbalistul roman Laurentiu Reghecampf, care evolueaza la formatia Energie Cottbus, din liga a doua germana, a adus victoria echipei sale, care a invins, cu 2-1, pe Erzgebirge Aue, in ultimul meci al etapei a 12-a. Bundesliga, informeaza cotidianul F.A.Z. Reghecampf a reusit „dubla“ in minutele 60 si 85, ajungind la cota cinci in clasamentul marcatorilor. Celalalt roman de la Cottbus, Adrian Iordache, a intrat pe teren in minutul 75, cind l-a inlocuit pe cehul Vegner. In urma acestui rezultat, Energie Cottbus isi pastreaza pozitia de lider a diviziei secunde germane, cu 23 de puncte, la egalitate cu principala urmaritoare, Alemannia Aachen.