19.8 C
Știri de ultima orăSportPoltava - Extensiv 2-0

Poltava – Extensiv 2-0

FC Extensiv a disputat ieri la Ciolakli, o localitate situata la 60 de kilometri de Lara, un meci amical in compania echipei Vorskla Poltava. Ucrainenii au cistigat cu scorul de 2-0. Partida a fost dominata uneori copios de craioveni, dar, din pacate, actiunile elevilor lui Cirtu, frumos desenate, s-au cam „dezumflat“ in fata portii adverse, finalizarea fiind o mare problema a Extensivului. Soarta meciului s-a decis practic intre minutele 43 si 45, atunci cind doua suturi ale ucrainenilor din afara careului mare au strapuns poarta aparata de Stoianov. Extensiv a jucat cu: Stoianov (’46, Mindileac) – Ciuca, Cotora, Vodita – Laczko, Murgan, Badea (’78, Panc), Stamin (’38, Buca), Malaele (’78, Voicila), Panc (’46, Velcovici) – Musat. Panc a fost schimbat la pauza, insa a revenit pe gazon spre finalul meciului.

Cirtu nu i-a putut utiliza pe Neagoe (cu genunchiul umflat), Vancea (l-au ros ghetele), Nita (inca nerefacut), iar Musat si Cotora au facut eforturi deosebite sa intre pe teren.

Astazi, Extensiv are in program un nou amical, impotriva ucrainenilor de la Metalurg Zaporoje.