29.5 C
Craiova
luni, 15 august, 2022
Știri de ultima orăLocalDoljIncidența Covid scade în localitățile din Dolj

Incidența Covid scade în localitățile din Dolj

Trei localități din Dolj au o incidență de peste 10 cazuri la mia de locuitori. Județul a scăzut rapid până la o rată de infectare de 5,31 cazuri la mia de locuitori, iar municipiul Craiova ar putea scădea sub 6 la mie până la sfârșitul acestei săptămâni, dacă se menține ritmul descendent.

Incidența pe localități – 05.11.2021
JUDETLOCALITATEPOPULATIE DEPABDCAZURI CONFIRMATE IN ULTIMELE 14 ZILEINCIDENTA LA 1000 LOCUITORI
DOLJBULZEŞTI12431814,48
DOLJGALICIUICA13541511,08
DOLJGIURGIŢA28532910,16
DOLJMAGLAVIT4506459,99
DOLJGRECEŞTI1513159,91
DOLJCÂRCEA3120309,62
DOLJŞIMNICU DE SUS5536488,67
DOLJAFUMAŢI2445218,59
DOLJIŞALNIŢA4222358,29
DOLJGOGOŞU49148,15
DOLJURZICUŢA3013247,97
DOLJVÂRVORU DE JOS2403197,91
DOLJALMĂJ1773147,9
DOLJDRĂNIC2250177,56
DOLJMALU MARE6611507,56
DOLJORAŞ DĂBULENI11364847,39
DOLJMUNICIPIUL CRAIOVA29892319596,55
DOLJPREDEŞTI2042136,37
DOLJPODARI6976446,31
DOLJBRATOVOEŞTI3197206,26
DOLJPERIŞOR1616106,19
DOLJCASTRANOVA3094196,14
DOLJCIUPERCENII NOI5096316,08
DOLJMUNICIPIUL CALAFAT173981056,04
DOLJGHERCEŞTI1837115,99
DOLJSEACA DE CÂMP1715105,83
DOLJRAST3637215,77
DOLJMURGAŞI2258135,76
DOLJCETATE5214305,75
DOLJBRĂDEŞTI4547265,72
DOLJMĂCEŞU DE JOS122375,72
DOLJPLENIŢA4340235,3
DOLJMĂCEŞU DE SUS114865,23
DOLJBÂRCA4094215,13
DOLJGOICEA2342125,12
DOLJAMĂRĂŞTII DE SUS158685,04
DOLJGIUBEGA2040104,9
DOLJBRALOŞTIŢA3733184,82
DOLJMUNICIPIUL BĂILEŞTI19071914,77
DOLJCELARU4226204,73
DOLJDOBROTEŞTI152074,61
DOLJORODEL2384114,61
DOLJDANEŢI5455254,58
DOLJDOBREŞTI2235104,47
DOLJBRABOVA113654,4
DOLJLEU4356194,36
DOLJCERNĂTEŞTI161574,33
DOLJTESLUI208994,31
DOLJMELINEŞTI3772164,24
DOLJNEGOI2407104,15
DOLJMISCHII169674,13
DOLJCARAULA2471104,05
DOLJPIELEŞTI4221174,03
DOLJSECU101243,95
DOLJARGETOAIA4603183,91
DOLJPOIANA MARE10249393,81
DOLJCOŢOFENII DIN FAŢĂ211983,78
DOLJORAŞ FILIAŞI18102663,65
DOLJCOŢOFENII DIN DOS224483,57
DOLJBUCOVĂŢ4219153,56
DOLJOSTROVENI4796163,34
DOLJCALOPĂR3921133,32
DOLJGIGHERA280193,21
DOLJROBĂNEŞTI219173,19
DOLJROJIŞTE251883,18
DOLJTERPEZIŢA157653,17
DOLJDESA4836153,1
DOLJVALEA STANCIULUI5198163,08
DOLJMOŢĂŢEI6679202,99
DOLJGOIEŞTI305992,94
DOLJDIOŞTI275682,9
DOLJFĂRCAŞ207762,89
DOLJSĂLCUŢA208662,88
DOLJGHINDENI180652,77
DOLJORAŞ ŞEGARCEA7952212,64
DOLJTEASC303382,64
DOLJBISTREŢ4186112,63
DOLJAMĂRĂŞTII DE JOS5361142,61
DOLJDRĂGOTEŞTI200252,5
DOLJSOPOT165242,42
DOLJCARPEN210052,38
DOLJŢUGLUI293672,38
DOLJSADOVA8893212,36
DOLJCĂLĂRAŞI5403122,22
DOLJCIOROIAŞI139432,15
DOLJCOŞOVENI332772,1
DOLJBREASTA434392,07
DOLJAPELE VII194442,06
DOLJMÂRŞANI425181,88
DOLJVÂRTOP168631,78
DOLJVELA175631,71
DOLJBOTOŞEŞTI-PAIA60511,65
DOLJUNIREA364761,65
DOLJVERBIŢA121921,64
DOLJGÂNGIOVA256041,56
DOLJORAŞ BECHET450571,55
DOLJRADOVAN130921,53
DOLJCÂRNA132321,51
DOLJPISCU VECHI269541,48
DOLJIZVOARE144121,39
DOLJÎNTORSURA145021,38
DOLJGHIDICI246031,22
DOLJGALICEA MARE394641,01
DOLJSCĂEŞTI209020,96
DOLJLIPOVU334130,9
DOLJCERĂT448940,89
DOLJTĂLPAŞ118510,84
DOLJPLEŞOI122910,81
DOLJCATANE214800
DOLJSEACA DE PĂDURE83500
DOLJSILIŞTEA CRUCII140500
INCIDENTA PE JUDET 68635636455,31

ȘTIRI VIDEO GdS

ȘTIRI GdS