4.3 C
Craiova
duminică, 5 decembrie, 2021
Știri de ultima orăLocalDoljIncidenţa în Dolj: Focar Covid în Greceşti. Craiova scade sub 10 la mie

Incidenţa în Dolj: Focar Covid în Greceşti. Craiova scade sub 10 la mie

Tabloul infectărilor cu Covid în ultimele două săptămâni arată că 9 localităţi din Dolj au o incidenţă de peste 10 la mie. Craiova coboară, totuşi, sub acest prag, cu o rată de infectare de 9,73 la mie. Greceşti este cea mai afectată comună, cu o incidenţă peste 18 raportată la populaţie.

Incidenţa pe judeţ coboară la 7,17 la mie.

Incidența pe localități – 26.10.2021
JUDETLOCALITATEPOPULATIE DEPABDCAZURI CONFIRMATE IN ULTIMELE 14 ZILEINCIDENTA LA 1000 LOCUITORI
DOLJGRECEŞTI15132818,51
DOLJMALU MARE66119414,22
DOLJIŞALNIŢA42225112,08
DOLJALMĂJ17732111,84
DOLJCOŢOFENII DIN FAŢĂ21192511,8
DOLJCÂRCEA31203611,54
DOLJBULZEŞTI12431310,46
DOLJMURGAŞI22582310,19
DOLJGIURGIŢA28532910,16
DOLJMUNICIPIUL CRAIOVA29892329089,73
DOLJŞIMNICU DE SUS5536509,03
DOLJGALICIUICA1354128,86
DOLJCERNĂTEŞTI1615148,67
DOLJMAGLAVIT4506398,66
DOLJCOŢOFENII DIN DOS2244198,47
DOLJGHERCEŞTI1837158,17
DOLJARGETOAIA4603378,04
DOLJPERIŞOR1616138,04
DOLJMUNICIPIUL CALAFAT173981337,64
DOLJDRĂNIC2250177,56
DOLJCASTRANOVA3094237,43
DOLJBRĂDEŞTI4547337,26
DOLJCOŞOVENI3327247,21
DOLJORAŞ FILIAŞI181021287,07
DOLJMUNICIPIUL BĂILEŞTI190711296,76
DOLJBRALOŞTIŢA3733256,7
DOLJBUCOVĂŢ4219276,4
DOLJPODARI6976446,31
DOLJVÂRVORU DE JOS2403156,24
DOLJPIELEŞTI4221266,16
DOLJAFUMAŢI2445156,13
DOLJRAST3637226,05
DOLJGIUBEGA2040125,88
DOLJLEU4356255,74
DOLJORAŞ DĂBULENI11364655,72
DOLJAMĂRĂŞTII DE SUS158695,67
DOLJIZVOARE144185,55
DOLJPREDEŞTI2042115,39
DOLJBRATOVOEŞTI3197175,32
DOLJURZICUŢA3013165,31
DOLJBRABOVA113665,28
DOLJDOBROTEŞTI152085,26
DOLJSEACA DE CÂMP171595,25
DOLJMĂCEŞU DE SUS114865,23
DOLJGOICEA2342125,12
DOLJBREASTA4343225,07
DOLJBÂRCA4094204,89
DOLJOSTROVENI4796234,8
DOLJMELINEŞTI3772184,77
DOLJCELARU4226204,73
DOLJDIOŞTI2756134,72
DOLJMISCHII169684,72
DOLJCALOPĂR3921184,59
DOLJŢUGLUI2936134,43
DOLJDANEŢI5455244,4
DOLJCIUPERCENII NOI5096224,32
DOLJCIOROIAŞI139464,3
DOLJTEASC3033134,29
DOLJCETATE5214224,22
DOLJROBĂNEŞTI219194,11
DOLJGOGOŞU49124,07
DOLJORAŞ ŞEGARCEA7952324,02
DOLJGOIEŞTI3059123,92
DOLJPOIANA MARE10249403,9
DOLJTESLUI208983,83
DOLJCARPEN210083,81
DOLJPLENIŢA4340163,69
DOLJAPELE VII194473,6
DOLJMOŢĂŢEI6679243,59
DOLJVALEA STANCIULUI5198183,46
DOLJÎNTORSURA145053,45
DOLJGHINDENI180663,32
DOLJVERBIŢA121943,28
DOLJDOBREŞTI223573,13
DOLJSOPOT165253,03
DOLJDRĂGOTEŞTI200263
DOLJAMĂRĂŞTII DE JOS5361162,98
DOLJNEGOI240772,91
DOLJFĂRCAŞ207762,89
DOLJSĂLCUŢA208662,88
DOLJCARAULA247172,83
DOLJGALICEA MARE3946102,53
DOLJORODEL238462,52
DOLJSADOVA8893222,47
DOLJMĂCEŞU DE JOS122332,45
DOLJCĂLĂRAŞI5403132,41
DOLJSCĂEŞTI209052,39
DOLJCÂRNA132332,27
DOLJPISCU VECHI269562,23
DOLJUNIREA364782,19
DOLJBISTREŢ418692,15
DOLJGHIDICI246052,03
DOLJROJIŞTE251851,99
DOLJTERPEZIŢA157631,9
DOLJGIGHERA280151,79
DOLJBOTOŞEŞTI-PAIA60511,65
DOLJPLEŞOI122921,63
DOLJGÂNGIOVA256041,56
DOLJRADOVAN130921,53
DOLJMÂRŞANI425161,41
DOLJVELA175621,14
DOLJCERĂT448951,11
DOLJORAŞ BECHET450540,89
DOLJTĂLPAŞ118510,84
DOLJLIPOVU334120,6
DOLJVÂRTOP168610,59
DOLJCATANE214810,47
DOLJDESA483610,21
DOLJSEACA DE PĂDURE83500
DOLJSECU101200
DOLJSILIŞTEA CRUCII140500
INCIDENTA PE JUDET 68635649207,17

ȘTIRI VIDEO GdS

ȘTIRI DE ULTIMA ORĂ

O pastilă contra COVID ar putea fi disponibilă în...

Prima pastilă administrată pe cale orală împotriva Covid-19 ar...

ȘTIRI GdS