15.3 C
Craiova
sâmbătă, 23 octombrie, 2021
Știri de ultima orăSanatateIncidenţa Covid în Dolj: Comuna Almăj, din nou fruntaşă

Incidenţa Covid în Dolj: Comuna Almăj, din nou fruntaşă

Deşi ritmul de accelerare a infectărilor dă semne de încetinire, incidenţa rămâne la un nivel ridicat în mai multe localităţi din Dolj. În comuna Almăj, numărul cazurilor de coronavirus a început din nou să crească, iar localitatea a revenit pe primul loc în topul incidenţei, devansând Malu Mare.

Cu peste 450 de cazuri confirmate în ultimele 24 de ore, Craiova a ajuns la o incidenţă de 11,32 cazuri la mia de locuitori.

Incidența pe localități – 13.10.2021
JUDETLOCALITATEPOPULATIE DEPABDCAZURI CONFIRMATE IN ULTIMELE 14 ZILEINCIDENTA LA 1000 LOCUITORI
DOLJALMĂJ17722815,8
DOLJMALU MARE659410315,62
DOLJCÂRCEA31114715,11
DOLJŞIMNICU DE SUS55417212,99
DOLJTESLUI20892511,97
DOLJMUNICIPIUL CRAIOVA298742339311,36
DOLJVÂRVORU DE JOS2412229,12
DOLJBUCOVĂŢ4222389
DOLJGHINDENI1807168,85
DOLJBRALOŞTIŢA3738318,29
DOLJTEASC3032258,25
DOLJPIELEŞTI4216348,06
DOLJCERNĂTEŞTI1618138,03
DOLJFĂRCAŞ2079167,7
DOLJBRĂDEŞTI4551347,47
DOLJMUNICIPIUL BĂILEŞTI190991397,28
DOLJMUNICIPIUL CALAFAT174161257,18
DOLJDRĂNIC2249167,11
DOLJCOŢOFENII DIN FAŢĂ2121157,07
DOLJBRATOVOEŞTI3202226,87
DOLJGIUBEGA2037136,38
DOLJGOIEŞTI3059196,21
DOLJAFUMAŢI2447156,13
DOLJORAŞ FILIAŞI181091085,96
DOLJŢUGLUI2929175,8
DOLJMĂCEŞU DE JOS123075,69
DOLJORAŞ ŞEGARCEA7965455,65
DOLJIŞALNIŢA4211235,46
DOLJPODARI6979385,44
DOLJOSTROVENI4800265,42
DOLJMISCHII169995,3
DOLJCÂRNA132575,28
DOLJCIOROIAŞI139775,01
DOLJCOŢOFENII DIN DOS2244114,9
DOLJSOPOT164884,85
DOLJGRECEŞTI152074,61
DOLJMURGAŞI2266104,41
DOLJBRABOVA113754,4
DOLJORAŞ DĂBULENI11374504,4
DOLJIZVOARE144564,15
DOLJARGETOAIA4616194,12
DOLJPLEŞOI122954,07
DOLJMOŢĂŢEI6694274,03
DOLJPOIANA MARE10278403,89
DOLJCALOPĂR3923153,82
DOLJGALICEA MARE3951153,8
DOLJMAGLAVIT4520173,76
DOLJROBĂNEŞTI219683,64
DOLJCOŞOVENI3328123,61
DOLJRAST3626133,59
DOLJGIURGIŢA2854103,5
DOLJUNIREA3648123,29
DOLJDOBROTEŞTI152553,28
DOLJCIUPERCENII NOI5098163,14
DOLJPERIŞOR161853,09
DOLJBREASTA4347132,99
DOLJDRĂGOTEŞTI200662,99
DOLJORODEL238772,93
DOLJPREDEŞTI204562,93
DOLJMELINEŞTI3781112,91
DOLJVALEA STANCIULUI5207152,88
DOLJSCĂEŞTI209262,87
DOLJCARAULA247072,83
DOLJGHERCEŞTI183752,72
DOLJCĂLĂRAŞI5403142,59
DOLJAPELE VII194352,57
DOLJLEU4359112,52
DOLJDANEŢI5469132,38
DOLJMÂRŞANI4261102,35
DOLJSEACA DE CÂMP171242,34
DOLJPISCU VECHI269462,23
DOLJGIGHERA279562,15
DOLJNEGOI240452,08
DOLJGOGOŞU49312,03
DOLJORAŞ BECHET450592
DOLJCELARU423981,89
DOLJDOBREŞTI224141,78
DOLJMĂCEŞU DE SUS114821,74
DOLJCETATE521791,73
DOLJGOICEA235041,7
DOLJBOTOŞEŞTI-PAIA60411,66
DOLJPLENIŢA433871,61
DOLJROJIŞTE252241,59
DOLJSADOVA8905141,57
DOLJGALICIUICA135621,47
DOLJBÂRCA410061,46
DOLJSILIŞTEA CRUCII140321,43
DOLJÎNTORSURA145321,38
DOLJAMĂRĂŞTII DE JOS536771,3
DOLJDESA483061,24
DOLJSEACA DE PĂDURE84011,19
DOLJVÂRTOP168421,19
DOLJVELA175521,14
DOLJURZICUŢA300931
DOLJSECU100910,99
DOLJCASTRANOVA308730,97
DOLJCATANE214720,93
DOLJTĂLPAŞ119010,84
DOLJBULZEŞTI124410,8
DOLJDIOŞTI275620,73
DOLJCERĂT448630,67
DOLJAMĂRĂŞTII DE SUS158710,63
DOLJTERPEZIŢA157710,63
DOLJLIPOVU333820,6
DOLJCARPEN210010,48
DOLJSĂLCUŢA208310,48
DOLJGHIDICI245910,41
DOLJGÂNGIOVA255910,39
DOLJBISTREŢ419810,24
DOLJRADOVAN130500
DOLJVERBIŢA121800
INCIDENTA PE JUDET 68645051327,48

ȘTIRI VIDEO GdS

ȘTIRI DE ULTIMA ORĂ

SCM Craiova, la un pas de surpriză! Baia Mare...

Așa cum ne așteptam, SCM Craiova a avut parte...

ȘTIRI GdS