3.6 C
Craiova
marți, 18 ianuarie, 2022
Știri de ultima orăLocalDoljAlmăj, aproape de 20 la mie! Craiova, la limita incidenţei de 10 la mie

Almăj, aproape de 20 la mie! Craiova, la limita incidenţei de 10 la mie

Incidenţa Covid creşte cu un punct în 24 de ore în comunele Almăj şi Malu Mare, cele care conduc în topul ratei de infectare cu noul coronavirus în ultimele două săptămâni. Astfel, dacă Almăj avea miercuri o incidenţă de 18,07, joi ajunge deja la 19,2. La Malu Mare s-a ajuns la o incidenţă de 16,69 de la 15,03.

Craiova are şi ea o incidenţă ascendentă, fiind la limita pragului de 10 la mie: 9,92.

La nivel judeţean, cifra se apropie de 7 la mie. Doljul are o rată de 6,73 în acest moment.

Ca urmare a publicării ordinului comun în Monitorul Oficial, masca a redevenit obligatorie pe stradă în localităţile cu incidenţa peste 6 la mie.

Incidența pe localități – 07.10.2021
JUDETLOCALITATEPOPULATIE DEPABDCAZURI CONFIRMATE IN ULTIMELE 14 ZILEINCIDENTA LA 1000 LOCUITORI
DOLJALMĂJ17713419,2
DOLJMALU MARE658911016,69
DOLJCÂRCEA31144213,49
DOLJTESLUI20892612,45
DOLJŞIMNICU DE SUS55456611,9
DOLJMĂCEŞU DE JOS12291411,39
DOLJTEASC30323110,22
DOLJGHINDENI1809189,95
DOLJMUNICIPIUL CRAIOVA29876829639,92
DOLJBUCOVĂŢ4223419,71
DOLJFĂRCAŞ2082167,68
DOLJPIELEŞTI4212317,36
DOLJORAŞ ŞEGARCEA7966587,28
DOLJBRALOŞTIŢA3737277,23
DOLJPODARI6985497,02
DOLJMUNICIPIUL CALAFAT174271116,37
DOLJVÂRVORU DE JOS2409156,23
DOLJGOIEŞTI3058196,21
DOLJMUNICIPIUL BĂILEŞTI190931186,18
DOLJBRABOVA113876,15
DOLJIŞALNIŢA4210255,94
DOLJGIUBEGA2040125,88
DOLJAFUMAŢI2444145,73
DOLJGHERCEŞTI1838105,44
DOLJMOŢĂŢEI6700345,07
DOLJPLEŞOI122964,88
DOLJMISCHII170084,71
DOLJSEACA DE CÂMP171184,68
DOLJORODEL2386114,61
DOLJORAŞ FILIAŞI18119834,58
DOLJCÂRNA132464,53
DOLJCOŢOFENII DIN DOS2248104,45
DOLJBRATOVOEŞTI3200144,38
DOLJOSTROVENI4800214,38
DOLJCERNĂTEŞTI162174,32
DOLJORAŞ DĂBULENI11376494,31
DOLJŢUGLUI2929124,1
DOLJROBĂNEŞTI220094,09
DOLJDRĂNIC225294
DOLJPOIANA MARE10279413,99
DOLJBREASTA4350173,91
DOLJARGETOAIA4615173,68
DOLJSOPOT164863,64
DOLJCOŞOVENI3327123,61
DOLJSEACA DE PĂDURE84033,57
DOLJUNIREA3648133,56
DOLJGALICEA MARE3956143,54
DOLJGOICEA235083,4
DOLJMAGLAVIT4521153,32
DOLJBOTOŞEŞTI-PAIA60423,31
DOLJSADOVA8909283,14
DOLJMURGAŞI226573,09
DOLJDRĂGOTEŞTI200762,99
DOLJCĂLĂRAŞI5403162,96
DOLJGALICIUICA135842,95
DOLJCIUPERCENII NOI5098152,94
DOLJCETATE5219152,87
DOLJBRĂDEŞTI4546132,86
DOLJGIGHERA279382,86
DOLJMÂRŞANI4265122,81
DOLJRAST3621102,76
DOLJVALEA STANCIULUI5207142,69
DOLJAPELE VII194152,58
DOLJCALOPĂR3917102,55
DOLJLEU4361112,52
DOLJPERIŞOR161942,47
DOLJGIURGIŢA285572,45
DOLJROJIŞTE252262,38
DOLJDANEŢI5470122,19
DOLJMELINEŞTI378482,11
DOLJGOGOŞU49312,03
DOLJSECU100921,98
DOLJGRECEŞTI152031,97
DOLJSCĂEŞTI209441,91
DOLJTERPEZIŢA157631,9
DOLJCOŢOFENII DIN FAŢĂ212241,89
DOLJDOBREŞTI223641,79
DOLJORAŞ BECHET450781,78
DOLJMĂCEŞU DE SUS115021,74
DOLJBÂRCA409371,71
DOLJAMĂRĂŞTII DE JOS536791,68
DOLJNEGOI240041,67
DOLJURZICUŢA301151,66
DOLJCARAULA247141,62
DOLJRADOVAN130321,53
DOLJPISCU VECHI268541,49
DOLJCIOROIAŞI139721,43
DOLJSILIŞTEA CRUCII140121,43
DOLJCATANE214231,4
DOLJPLENIŢA433561,38
DOLJCASTRANOVA308841,3
DOLJCELARU424051,18
DOLJVELA175521,14
DOLJCERĂT448251,12
DOLJDESA483751,03
DOLJBISTREŢ419440,95
DOLJLIPOVU333530,9
DOLJTĂLPAŞ118910,84
DOLJVERBIŢA121810,82
DOLJÎNTORSURA145110,69
DOLJIZVOARE144610,69
DOLJDOBROTEŞTI152710,65
DOLJAMĂRĂŞTII DE SUS158810,63
DOLJVÂRTOP168710,59
DOLJPREDEŞTI204510,49
DOLJSĂLCUŢA207910,48
DOLJDIOŞTI275810,36
DOLJBULZEŞTI124700
DOLJCARPEN210100
DOLJGÂNGIOVA256200
DOLJGHIDICI245700
INCIDENTA PE JUDET 68649946206,73

ȘTIRI VIDEO GdS

ȘTIRI DE ULTIMA ORĂ

Horoscop

BerbecSemnul tău zodiacal se află în sfera marilor viziuni....

ȘTIRI GdS