24.7 C
Craiova
luni, 21 iunie, 2021
Știri de ultima oră Local Dolj Incidența Covid în Craiova și localitățile din Dolj: Doar Măceșu în scenariul roșu

Incidența Covid în Craiova și localitățile din Dolj: Doar Măceșu în scenariul roșu

Comuna Măceșu de Sus este singura localitate doljeană care a rămas în scenariul roșu ca urmare a ratei de infectare cu noul coronavirus. Localitatea se menține la o incidență peste 5 cazuri la mia de locuitori în ultimele două săptămâni.

Craiova a ajuns la 0,88 cazuri la mia de locuitori, conform informării DSP Dolj.

Incidența pe localități – 09.05.2021
JUDETLOCALITATEPOPULATIE DEPABDCAZURI CONFIRMATE IN ULTIMELE 14 ZILEINCIDENTA LA 1000 LOCUTORI
DOLJMĂCEŞU DE JOS123875,65
DOLJVÂRVORU DE JOS242472,89
DOLJBRABOVA117332,56
DOLJBULZEŞTI127232,36
DOLJTEASC303772,3
DOLJGHINDENI189242,11
DOLJMAGLAVIT460991,95
DOLJCÂRCEA311461,93
DOLJROBĂNEŞTI224041,79
DOLJDRĂNIC230641,73
DOLJCASTRANOVA311051,61
DOLJAFUMAŢI249941,6
DOLJROJIŞTE258041,55
DOLJCÂRNA134321,49
DOLJMOŢĂŢEI6742101,48
DOLJOSTROVENI475771,47
DOLJPODARI6948101,44
DOLJBREASTA432361,39
DOLJMALU MARE653491,38
DOLJŢUGLUI290041,38
DOLJBRALOŞTIŢA373051,34
DOLJGRECEŞTI155121,29
DOLJBRATOVOEŞTI322141,24
DOLJCERNĂTEŞTI164721,21
DOLJAMĂRĂŞTII DE SUS166121,2
DOLJPERIŞOR167321,2
DOLJSOPOT167321,2
DOLJSEACA DE CÂMP177021,13
DOLJGIGHERA284331,06
DOLJGIUBEGA209120,96
DOLJPIELEŞTI416840,96
DOLJCATANE212020,94
DOLJTESLUI213220,94
DOLJMÂRŞANI431140,93
DOLJSECU107210,93
DOLJŞIMNICU DE SUS547950,91
DOLJLIPOVU334730,9
DOLJMUNICIPIUL CRAIOVA2998762630,88
DOLJMĂCEŞU DE SUS119210,84
DOLJCARAULA249420,8
DOLJMELINEŞTI383330,78
DOLJPLEŞOI132110,76
DOLJGALICEA MARE399130,75
DOLJAMĂRĂŞTII DE JOS542640,74
DOLJDANEŢI557740,72
DOLJGALICIUICA138210,72
DOLJORAŞ FILIAŞI18112130,72
DOLJRADOVAN138510,72
DOLJCELARU436030,69
DOLJLEU440430,68
DOLJBRĂDEŞTI455830,66
DOLJDESA485830,62
DOLJALMĂJ180610,55
DOLJVELA180310,55
DOLJGHERCEŞTI186410,54
DOLJCALOPĂR401120,5
DOLJORAŞ ŞEGARCEA796540,5
DOLJBÂRCA412720,48
DOLJCARPEN214310,47
DOLJMUNICIPIUL BĂILEŞTI1913890,47
DOLJMUNICIPIUL CALAFAT1750480,46
DOLJCERĂT446320,45
DOLJDOBREŞTI227510,44
DOLJARGETOAIA467720,43
DOLJNEGOI240310,42
DOLJGOICEA241310,41
DOLJGHIDICI248510,4
DOLJCIUPERCENII NOI510820,39
DOLJPOIANA MARE1033340,39
DOLJCĂLĂRAŞI548820,36
DOLJGOIEŞTI306410,33
DOLJURZICUŢA308710,32
DOLJRAST360610,28
DOLJORAŞ DĂBULENI1150230,26
DOLJIŞALNIŢA419810,24
DOLJBUCOVĂŢ426110,23
DOLJPLENIŢA439510,23
DOLJSADOVA884020,23
DOLJCETATE523010,19
DOLJVALEA STANCIULUI525110,19
DOLJAPELE VII202600
DOLJBISTREŢ423100
DOLJBOTOŞEŞTI-PAIA66500
DOLJCIOROIAŞI147500
DOLJCOŞOVENI338500
DOLJCOŢOFENII DIN DOS227400
DOLJCOŢOFENII DIN FAŢĂ213200
DOLJDIOŞTI277300
DOLJDOBROTEŞTI156300
DOLJDRĂGOTEŞTI211300
DOLJFĂRCAŞ211700
DOLJGÂNGIOVA260400
DOLJGIURGIŢA288100
DOLJGOGOŞU52900
DOLJÎNTORSURA148300
DOLJIZVOARE150600
DOLJMISCHII171500
DOLJMURGAŞI238800
DOLJORAŞ BECHET451900
DOLJORODEL240300
DOLJPISCU VECHI273500
DOLJPREDEŞTI208700
DOLJSĂLCUŢA213400
DOLJSCĂEŞTI212200
DOLJSEACA DE PĂDURE85700
DOLJSILIŞTEA CRUCII142300
DOLJTĂLPAŞ120000
DOLJTERPEZIŢA153900
DOLJUNIREA367000
DOLJVÂRTOP169000
DOLJVERBIŢA123100
INCIDENTA PE JUDET 6912095280,76

ȘTIRI VIDEO GdS

ȘTIRI DE ULTIMA ORĂ

00:03:40

ȘTIRI GdS

00:03:40

VIDEO. Zece morți, dintre care nouă copii, într-un accident...

Zece persoane - între care nouă copii - au murit într-un accident în lanţ în care au fost implicate 15 mașini și care s-a...

VIDEO. Șofer atacat cu o crosă de golf în...

Un conflict în traficul din București a fost făcut public de sindicatul Europol pe Facebook. O filmare surprinde cum un bărbat lovește geamul unei...

A fost amenajat primul centru de vaccinare într-o biserică...

Un eveniment inclus în maratonul de vaccinare iniţiat de Primăria Braşov se desfăşoară, luni, la Biserica Neagră din oraș, unde persoanele care vor să...

Copa America / 7 goluri s-au marcat în jocurile...

Partide încinse luni, la primele ore, în runda a treia din Grupa B, la Copa America, turneu final găzduit de Brazilia. Pe „Estadio Olimpico...

A fost găsit mort în puţul unui lift

Un bărbat a fost găsit mort astăzi în puţul liftului unui bloc din Sectorul 3 al Capitalei. Conform polițiștilor, este vorba despre un bărbat...

Femeie moartă într-un grav accident produs în comuna Leu

Poliţişti din cadrul Serviciului Rutier Dolj au fost sesizaţi,, în această dimineață, cu privire la faptul că pe DN 6, la ieșire din localitatea...