31.8 C
Craiova
duminică, 7 august, 2022
Știri de ultima orăActualitateIncidenţa Covid în Dolj: Doar 9 localităţi mai sunt în scenariul roşu

Incidenţa Covid în Dolj: Doar 9 localităţi mai sunt în scenariul roşu

Doar nouă dintre localităţile din Dolj mai au incidenţa peste 3, iar municipiul Craiova a coborât la 2,07 cazuri la mia de locuitori în ultimele 14 zile.

Judeţul a ajuns la 1,53 cazuri Covid la mia de locuitori.

Iată cum arată tabloul ratei de infectare cu noul coronavirus în data de 23 aprilie:

Incidența pe localități – 23.04.2021
JUDETLOCALITATEPOPULATIE DEPABDCAZURI CONFIRMATE IN ULTIMELE 14 ZILEINCIDENTA LA 1000 LOCUTORI
DOLJMĂCEŞU DE JOS12401411,29
DOLJDOBROTEŞTI156474,48
DOLJGHERCEŞTI186273,76
DOLJAFUMAŢI250393,6
DOLJIŞALNIŢA4193153,58
DOLJMISCHII172163,49
DOLJŢUGLUI2897103,45
DOLJVÂRVORU DE JOS243183,29
DOLJMALU MARE6508213,23
DOLJRADOVAN138742,88
DOLJPODARI6949192,73
DOLJGHINDENI189152,64
DOLJTEASC303582,64
DOLJMĂCEŞU DE SUS119432,51
DOLJBRALOŞTIŢA373092,41
DOLJCARPEN214652,33
DOLJMUNICIPIUL CRAIOVA3000006212,07
DOLJÎNTORSURA148432,02
DOLJŞIMNICU DE SUS5472112,01
DOLJGRECEŞTI155031,94
DOLJGOGOŞU52911,89
DOLJCOŞOVENI338361,77
DOLJDOBREŞTI227641,76
DOLJSEACA DE CÂMP177431,69
DOLJBUCOVĂŢ425771,64
DOLJBREASTA432771,62
DOLJROJIŞTE258241,55
DOLJMAGLAVIT461171,52
DOLJARGETOAIA467971,5
DOLJCALOPĂR401961,49
DOLJDRĂGOTEŞTI211431,42
DOLJSILIŞTEA CRUCII142521,4
DOLJDRĂNIC230731,3
DOLJTERPEZIŢA154021,3
DOLJCÂRCEA310541,29
DOLJORAŞ FILIAŞI18113231,27
DOLJBRATOVOEŞTI321741,24
DOLJGOICEA241831,24
DOLJMUNICIPIUL BĂILEŞTI19138231,2
DOLJMUNICIPIUL CALAFAT17495211,2
DOLJSOPOT167321,2
DOLJVÂRTOP168721,19
DOLJPOIANA MARE10342121,16
DOLJSEACA DE PĂDURE86011,16
DOLJGIURGIŢA288131,04
DOLJGALICEA MARE399941
DOLJAPELE VII202520,99
DOLJPIELEŞTI416340,96
DOLJPREDEŞTI209120,96
DOLJSĂLCUŢA213720,94
DOLJSCĂEŞTI212520,94
DOLJTESLUI213120,94
DOLJSECU107310,93
DOLJCELARU435440,92
DOLJLIPOVU335130,9
DOLJMOŢĂŢEI674160,89
DOLJCOŢOFENII DIN DOS227520,88
DOLJORAŞ ŞEGARCEA796870,88
DOLJORAŞ DĂBULENI11498100,87
DOLJBRABOVA117610,85
DOLJTĂLPAŞ119910,83
DOLJVERBIŢA122910,81
DOLJCARAULA249420,8
DOLJVALEA STANCIULUI526640,76
DOLJCĂLĂRAŞI549640,73
DOLJBISTREŢ423130,71
DOLJGIGHERA284220,7
DOLJPLENIŢA439530,68
DOLJIZVOARE150810,66
DOLJGOIEŞTI306120,65
DOLJDESA485530,62
DOLJAMĂRĂŞTII DE SUS166010,6
DOLJPERIŞOR167110,6
DOLJALMĂJ180810,55
DOLJRAST361120,55
DOLJDANEŢI557630,54
DOLJGIUBEGA209010,48
DOLJCATANE212110,47
DOLJLEU441120,45
DOLJROBĂNEŞTI224410,45
DOLJSADOVA883940,45
DOLJORAŞ BECHET452220,44
DOLJMURGAŞI238710,42
DOLJNEGOI240410,42
DOLJORODEL240310,42
DOLJOSTROVENI475820,42
DOLJGÂNGIOVA260910,38
DOLJAMĂRĂŞTII DE JOS542520,37
DOLJPISCU VECHI273610,37
DOLJCASTRANOVA311010,32
DOLJURZICUŢA308910,32
DOLJUNIREA367110,27
DOLJMELINEŞTI382710,26
DOLJMÂRŞANI431510,23
DOLJBRĂDEŞTI455210,22
DOLJCETATE522510,19
DOLJBÂRCA412800
DOLJBOTOŞEŞTI-PAIA66500
DOLJBULZEŞTI127100
DOLJCÂRNA134200
DOLJCERĂT446100
DOLJCERNĂTEŞTI164700
DOLJCIOROIAŞI147600
DOLJCIUPERCENII NOI511700
DOLJCOŢOFENII DIN FAŢĂ213500
DOLJDIOŞTI277400
DOLJFĂRCAŞ211700
DOLJGALICIUICA138400
DOLJGHIDICI248500
DOLJPLEŞOI132400
DOLJVELA180300
INCIDENTA PE JUDET 69138510611,53

ȘTIRI VIDEO GdS

ȘTIRI GdS