Polițistii din cadrul Secției de Poliție Rurală Cujmir au depistat, în trafic, joi, la ora 18.54, un bărbat de 71 de ani, din Obârșia de Câmp, în timp ce se deplasa cu o bicicletă, pe DJ 562, în localitatea de domiciliu, după ce ar fi consumat băuturi alcoolice.
Bărbatul a fost testat cu aparatul alcooltest care a indicat 1,11 mg/l alcool în aerul expirat.
Față de acesta a fost luată măsura sancționării contravenționale cu amendă în cunatum de 1.215 lei pentru nerespectarea prevederilor OUG 195/2002 privind circulația pe drumurile publice.
Citește și: Un băiat de 12 ani a murit strivit de o cruce în cimitir

