1.6 C
Craiova
joi, 28 octombrie, 2021
Știri de ultima orăLocalDoljIncidenţa Covid în Dolj: Certificatul verde, necesar în 20 de localităţi

Incidenţa Covid în Dolj: Certificatul verde, necesar în 20 de localităţi

Conform celei mai recente raportări a autorităţilor locale, 20 de localităţi din judeţul Dolj au o incidenţă Covid de peste 3 cazuri la mia de locuitori în ultimele 14 zile, prag care impune prezentarea certificatului verde pentru accesul la spectacole, cinema, piscine, competiții sportive, nunți sau botezuri.

Craiova urcă la 3,74 la mie, iar incidenţa pe judeţ la 2,69. Dacă Doljul atinge 3 la mie, măsurile se vor adopta în toate localităţile din judeţ.

Incidența pe localități – 24.09.2021
JUDETLOCALITATEPOPULATIE DEPABDCAZURI CONFIRMATE IN ULTIMELE 14 ZILEINCIDENTA LA 1000 LOCUTORI
DOLJCÂRCEA3119196,09
DOLJFĂRCAŞ2096125,73
DOLJALMĂJ1770105,65
DOLJŞIMNICU DE SUS5532285,06
DOLJGHERCEŞTI184994,87
DOLJORAŞ BECHET4518214,65
DOLJCALOPĂR3931184,58
DOLJMUNICIPIUL BĂILEŞTI19096824,29
DOLJCATANE216494,16
DOLJGHINDENI184773,79
DOLJMUNICIPIUL CRAIOVA29886011173,74
DOLJTEASC3040113,62
DOLJPIELEŞTI4208153,56
DOLJROJIŞTE254293,54
DOLJMALU MARE6595233,49
DOLJGIUBEGA205473,41
DOLJGALICEA MARE3958133,28
DOLJPLEŞOI123743,23
DOLJARGETOAIA4620143,03
DOLJPODARI6989213
DOLJGALICIUICA135742,95
DOLJMELINEŞTI3790112,9
DOLJORAŞ DĂBULENI11397332,9
DOLJMUNICIPIUL CALAFAT17440482,75
DOLJROBĂNEŞTI221062,71
DOLJLEU4364112,52
DOLJCOŞOVENI332482,41
DOLJŢUGLUI293072,39
DOLJMISCHII169342,36
DOLJMOŢĂŢEI6708152,24
DOLJCĂLĂRAŞI5413122,22
DOLJBUCOVĂŢ422792,13
DOLJSECU101821,96
DOLJRAST362071,93
DOLJPERIŞOR162731,84
DOLJCOŢOFENII DIN DOS225141,78
DOLJGIGHERA281551,78
DOLJBRABOVA114121,75
DOLJMĂCEŞU DE SUS117521,7
DOLJIŞALNIŢA420071,67
DOLJVÂRVORU DE JOS241241,66
DOLJAFUMAŢI244641,64
DOLJGOIEŞTI306051,63
DOLJMĂCEŞU DE JOS122821,63
DOLJORAŞ ŞEGARCEA7970131,63
DOLJBULZEŞTI124921,6
DOLJBRATOVOEŞTI320751,56
DOLJRADOVAN130221,54
DOLJCETATE522581,53
DOLJORAŞ FILIAŞI18109271,49
DOLJPISCU VECHI271941,47
DOLJSĂLCUŢA208331,44
DOLJCIOROIAŞI139821,43
DOLJTESLUI209631,43
DOLJCELARU426161,41
DOLJCOŢOFENII DIN FAŢĂ212631,41
DOLJBREASTA437061,37
DOLJDRĂNIC225231,33
DOLJURZICUŢA301841,33
DOLJDOBROTEŞTI154321,3
DOLJBÂRCA410551,22
DOLJGHIDICI247231,21
DOLJSEACA DE PĂDURE84311,19
DOLJSEACA DE CÂMP172121,16
DOLJPLENIŢA435551,15
DOLJSADOVA8928101,12
DOLJMAGLAVIT455051,1
DOLJDANEŢI549061,09
DOLJDRĂGOTEŞTI202920,99
DOLJPOIANA MARE10302100,97
DOLJSCĂEŞTI210320,95
DOLJGOICEA236120,85
DOLJVERBIŢA121910,82
DOLJBRALOŞTIŢA373830,8
DOLJAMĂRĂŞTII DE JOS539440,74
DOLJDIOŞTI276020,72
DOLJSILIŞTEA CRUCII141110,71
DOLJGIURGIŢA284620,7
DOLJIZVOARE145510,69
DOLJBRĂDEŞTI455630,66
DOLJAMĂRĂŞTII DE SUS161010,62
DOLJCERNĂTEŞTI162410,62
DOLJCIUPERCENII NOI511130,59
DOLJVÂRTOP168710,59
DOLJVALEA STANCIULUI521430,58
DOLJUNIREA365920,55
DOLJPREDEŞTI204510,49
DOLJCERĂT448120,45
DOLJMURGAŞI226810,44
DOLJNEGOI239610,42
DOLJCARAULA248010,4
DOLJBISTREŢ421310,24
DOLJMÂRŞANI428310,23
DOLJDESA484010,21
DOLJOSTROVENI480610,21
DOLJAPELE VII194800
DOLJBOTOŞEŞTI-PAIA60800
DOLJCÂRNA133000
DOLJCARPEN210800
DOLJCASTRANOVA308900
DOLJDOBREŞTI224400
DOLJGÂNGIOVA258400
DOLJGOGOŞU49500
DOLJGRECEŞTI153400
DOLJÎNTORSURA145600
DOLJLIPOVU333300
DOLJORODEL239100
DOLJSOPOT165900
DOLJTĂLPAŞ118600
DOLJTERPEZIŢA158100
DOLJVELA176400
INCIDENTA PE JUDET 68746418482,69

ȘTIRI VIDEO GdS

ȘTIRI DE ULTIMA ORĂ

Horoscop

BerbecFocusează-te mai mult pe recunoștință, pe evaluarea lucrurilor pe...

ȘTIRI GdS