Știri de ultima orăActualitateO femeie care băuse intenționat detergent s-a aruncat din ambulanță în drum spre spital

O femeie care băuse intenționat detergent s-a aruncat din ambulanță în drum spre spital

O femeie a fost luată cu ambulanța, duminică, după ce a afirmat că a băut detergent în mod intenționat. În drum spital, femeia și-a desfăcut centurile și s-a aruncat din ambulanța în mers.

Duminică, în jurul orei 13.21, un apel 112 a anunțat că o femeie nu poate fi contactată telefonic și nu deschide nici ușa locuinței, iar la fața locului s-a deplasat un echipaj SAJ B2.

„Pacienta a fost găsită conștientă. A afirmat că a băut detergent în mod voit. A fost monitorizată și urcată în ambulanță pentru a fi transportată la Spitalul Județean Constanța pentru investigații suplimentare”, au transmis reprezentanții SAJ Constanța.

„Pe drum a devenit agitată, și-a îndepărtat centurile și s-a aruncat din ambulanță, în timp ce asistentul îi spunea ambulanțierului să oprească ambulanța”, potrivit serviciului de ambulanță.

La fața locului a sosit un alt echipaj medical care a preluat victima, care suferise politraumă, și a transportat-o la spital.

Citește și: Nicușor Dan are azi consultări cu liderii partidelor proeuropene despre programele SAFE și PNRR

ȘTIRI VIDEO GdS

ȘTIRI GdS