6.7 C
marți, 19 martie, 2024
Știri de ultima orăSportTenis / Dublul Sania Mirza - Monica Niculescu s-a impus la New Haven

Tenis / Dublul Sania Mirza – Monica Niculescu s-a impus la New Haven

Sania Mirza şi Monica Niculescu au câştigat, sâmbătă, finala probei de dublu din cadrul turneului de tenis de la New Haven, SUA, după ce le-au învins pe Katerina Bondarenko şi Chia-Jung Chuang, scor 7-5, 6-4, informează Mediafax. Meciul a durat o oră şi 32 de minute. Sania Mirza (India, locul 1 în clasamentul mondial la dublu) şi Monica Niculescu (România, 16 WTA la dublu) au câştigat primul turneu împreună. Niculescu se află la cea mai bună clasare la dublu din carieră şi şi-a trecut în palmares al treilea trofeu, după succesele de la Shenzhen (alături de Vania King) şi Washington (cu Yanina Wickmayer).

Pentru succesul de la New Haven, Mirza şi Niculescu vor primi 470 de puncte WTA şi un cec în valoare de 40,650 de dolari.