marți, 19 martie, 2024
Știri de ultima orăSportDoar Juve a marcat aseară

Doar Juve a marcat aseară

Arturo Vidal a făcut diferenţa în meciul cu AS Monaco (foto: uefa.com)

Ieri seară s-au desfăşurat primele două partide din turul sferturilor de finală ale Ligii Campionilor, consemnându-se o victorie şi o remiză.

În Italia, partida Juventus Torino – AS Monaco s-a încheiat cu scorul de 1-0, unicul gol fiind marcat de Arturo Vidal, în minutul 57, din penalti.

Juventus: Buffon – Lichtsteiner, Bonucci, Chiellini, Evra – Vidal, Pirlo (’74, Barzagli), Marchisio –  Pereyra (’87, Sturaro) – Tevez, Morata (’83, Matri). Antrenor: M. Allegri.

AS Monaco: Subašic – Raggi (’71, Berbatov), Fabinho, Carvalho, Abdennour, Kurzawa – Dirar (’51, B. Silva), Moutinho, Kondogbia, Carrasco – Martial (’87, M. Carvalho). Antrenor: L. Jardim.

Cartonaş galben: Carvalho.

A arbitrat: Pavel Kralovec.

Madrilenii s-au întrecut în ratări

În cealaltă partidă, Atletico Madrid – Real Madrid, scorul a fost „alb”, 0-0, dar spectacolul nu a lipsit, ambele formaţii trecându-şi în cont multe ocazii de poartă.

James Rodriguez (în alb) a făcut o partidă bună pe "Vicente Calderon" (foto: uefa.com)
James Rodriguez (în alb) a făcut o partidă bună pe „Vicente Calderon” (foto: uefa.com)

Atletico Madrid: Oblak – Juanfran, Godín, Miranda, Siqueira – Gabi, Mario Suárez – Arda, Koke (’83, Torres), Griezmann (’77, R. Garcia) – Mandzukic. Antrenor: Diego Simeone.

Real Madrid: Casillas – Carvajal (’85, Arbeloa), Ramos, Varane, Marcelo – Modric, J. Rodriguez, Kroos – Bale, Benzema (’76, Isco), C. Ronaldo. Antrenor: C. Ancelotti.

Cartonaşe galbene: Mandzukic, R. Garcia, M. Suarez / Ramos, Marcelo.

A arbitrat: Milorad Mazic.

Partidele retur se vor disputa pe 22 aprilie.