21.2 C
vineri, 10 mai, 2024
Știri de ultima orăSportVâlcenii, perdanți

Vâlcenii, perdanți

Formația CSM Vâlcea s-a „împiedicat“ în deplasarea din Banat, pierzând sâmbătă, scor 0-2, în fața echipei Metalul Reșița, într-o partidă contând pentru etapa a doua din Liga a II-a, seria 2. Golurile învingătorilor au fost marcate de Neagoe (’57 – penalti) și Buhăescu (’59).

Metalul Reșița: Zimmermann – R. Cristian, I. Popescu (’53, M. Ciucă), S. Ciobanu, Aniţoiu – Feher, D. Enescu – O. Vasile (’82, C. Stoica), A. Neagoe (’68, Breşneni), L. Manole – Buhăescu. Antrenor: Daniel Opriţa.
CSM Vâlcea: D. Popescu – Deaconescu (’50, Samson), Ct. Pîrvulescu, Cucui, Briceag – Ov. Popescu, I. Stoica, Geantă (’67, C. Neagu) – Calcan (’59, Ad. Popa), N’Kongue, Codin. Antrenor: Erik Lincar.
„Am avut o primă repriză în care eu cred că ne-am impus jocul. Cunoșteam adversarul foarte bine şi am ştiut că ne va aştepta să creeze contraatacul, ceea ce s-a şi întâmplat în a doua repriză la faza penaltiului, care nu ştiu dacă a fost. Mie mi s-a părut acordat foarte uşor. Normal că s-a rupt jocul acolo“, a declarat secundul oltenilor, Fănel Nofitovici, pentru Express de Banat.