19.8 C
Știri de ultima orăSportBistriţa s-a impus cu FC Olt

Bistriţa s-a impus cu FC Olt

În ultimul meci al etapei a 17-a din seria B2, FC Olt Slatina a fost învinsă ieri, pe teren propriu, de Gloria Bistriţa cu scorul de 3-1 (1-0). Antrenorul gazdelor, Dan Oprescu, îşi propusese pentru această dispută să obţină măcar o remiză, chiar dacă adversara era una cu obiectiv diferit, promovarea, iar echipa sa luptă pentru evitarea retrogradării. În final, Gloria a plecat acasă cu toate cele trei puncte, dar golul de onoare înscris de gazde în minutul 86, prin Dragalina, a făcut ca bistriţenii să nu preia şefia seriei, fiind devansaţi de FC Timişoara, la golaveraj. Golurile formaţiei Gloria Bistriţa, antrenată de Nicolae Manea, au fost marcate de Predescu (‘23), Silvăşan (‘54 – penalti) şi Curtuiuş (‘68). Din minutul 53, FC Olt Slatina a rămas în zece jucători, după ce Pavel a primit al doilea cartonaş galben, pentru un fault în careu. Dan Oprescu a trimis în teren următorul „11“: Bugiu – Bogdanovic, Preda, Lengyel, Bancu – Corneanu, Pavel, Giurcă, Melcea – David, Dragalina. Au mai intrat: Polgar, Burcea şi Hallmen.