18.3 C
marți, 4 iunie, 2024

Energia a pierdut

Energia Pandurii Târgu Jiu a pierdut la Constanţa, cu HCM, scor 28-26, după ce handbaliştii lui Sorin Toacsen au condus în trei rânduri pe terenul campioanei. După un început de joc dezastruos, în care au reuşit două goluri în 17 minute, gorjenii au revenit pe finalul primei reprize şi au echilibrat disputa, intrând la cabine cu un dezavantaj de două goluri 10-12. După pauză, Energia a preluat conducerea pe tabelă, 13-12 (’33), reuşind să mai conducă în două rânduri cu 18-17 şi 19-18. Cu aportul arbitrilor, HCM Constanţa a revenit şi a câştigat la două goluri diferenţă un joc în care antrenorul oaspeţilor, Sorin Toacsen, a excelat între buturile formaţiei din Târgu Jiu, reuşind să apere şi două lovituri de la şapte metri pe lângă alte intervenţii salutare.