18.3 C
marți, 4 iunie, 2024
Știri de ultima orăSportMeciul Oltenia - Muntenia, arbitrat de Colţescu

Meciul Oltenia – Muntenia, arbitrat de Colţescu

Selecţionatele de fotbalişti amatori ale Olteniei şi Munteniei vor lupta astăzi pentru un loc în finala campionatului naţional. După 0-0 înregistrat în meciul tur de la Piteşti, ambele combatante pornesc astăzi cu şanse egale. Partida se va disputa pe stadionul de la Işalniţa, cu începere de la ora 16.30, şi va fi arbitrată de o brigadă formată din Sebastian Colţescu – Daniel Mitruţi, Adrian Popescu. Observatori vor fi Nicu Neagoe şi Bogdan Sorescu (Piteşti).
„Ne dorim calificarea în finală. Meciul nu va fi uşor, dar cred că experienţa jucătorilor olteni, care au ratat foarte mult la Piteşti, îşi va spune cuvântul“, a spus selecţionerul Olteniei, Sorin Pătraşcu. În caz de egalitate, după 90 de minute de joc, se vor desfăşura două reprize de prelungiri a câte 15 minute, apoi se va trece la penaltiuri.