19.8 C
Știri de ultima orăSportRapid a luat viteza

Rapid a luat viteza

In ultimul meci al etapei a 16-a a Ligii I, Rapid s-a impus cu 3-0 in deplasarea de la Piatra Neamt si a ajuns Steaua in clasament, batalia pentru al doilea loc, care asigura participarea in Liga Campionilor, anuntându-se acerba. Ceahlaul s-a tinut bine 66 de minute, pâna când Mazilu a deschis scorul dupa ce a reluat cu capul o centrare a lui Perja. Fostul atacant al Sportului a reusit apoi „dubla“, profitând de o iesire gresita la ofsaid a moldovenilor (’86), Zicu inchizând tabela un minut mai târziu.

La final, tehnicianul gazdelor, Florin Marin, a recunoscut ca diferenta de valoare a fost prea mare, in timp ce Razvan Lucescu a precizat ca s-a temut de meciul cu Ceahlaul din cauza situatiei din clasament a gruparii lui „Pinalti“. „Mai important este insa faptul ca am reusit sa recuperam opt sau noua puncte fata de Steaua in acest tur“, a adaugat antrenorul Rapidului.