18.4 C
marți, 4 iunie, 2024
Știri de ultima orăSportRoma a remizat cu Inter

Roma a remizat cu Inter

Echipa AS Roma, cu fundasul Cristian Chivu (foto) titular, a terminat la egalitate, miercuri, pe teren propriu, scor 1-1 (0-1), partida cu formatia Internazionale Milano, din prima mansa a finalei Cupei Italiei.

Internationalul român a fost inlocuit, in minutul 46, cu Cesare Bovo, din cauza unor probleme musculare. Oaspetii au deschis scorul in minutul 8, când atacantul argentinian Julio Cruz a fost lansat de Adriano, a patruns in careu si l-a invins pe portarul Doni cu un sut din mijlocul careului mare. Acelasi jucator a fost in minutul 13 foarte aproape de golul de 2-0, insa lovitura sa de cap a trecut pe lânga poarta. AS Roma a egalat in minutul 55, prin mijlocasul brazilian Mancini, care a fructificat din interiorul careului o centrare de pe partea dreapta a lui Taddei, deviata de Daniele De Rossi. Meciul retur se va disputa joi, 11 mai, pe stadionul „Giuseppe Meazza“ din Milano.