16.7 C
duminică, 19 mai, 2024
Știri de ultima orăSportBarcelona, eliminata

Barcelona, eliminata

Marti dupa-amiaza s-au disputat partidele din cadrul sferturilor de finala ale Cupei României, faza judeteana Dolj. Cu o singura exceptie, echipele calificate in semifinale au reusit victorii categorice. Gaz Metan Podari s-a impus cu 4-0 in meciul de la Gângiova cu Jiul, AS Prometeu Armata II a surclasat pe teren propriu pe Progresul Segarcea cu scorul de 6-1, in timp ce CFR Petrolul Craiova a invins cu 3-0 pe Unirea Goicea Mare. Cel mai dramatic meci a avut loc la Leamna, unde CS Barcelona, finalista editiei trecute, când evolua sub titulatura de „Cavalerii Fluierului“, a intâlnit Progresul Bailesti. Dupa 90 de minute, scorul a fost egal, 4-4, bailestenii mergând in semifinale gratie golului de 5-4 reusit de Eugen Tupangiu in minutul 116. In penultimul act al competitiei, programat pe 17 mai, AS Prometeu Craiova va intâlni pe Gaz Metan Podari, iar Progresul Bailesti pe CFR Petrolul.