14.7 C
Știri de ultima orăSportSuporterii isi fac de cap

Suporterii isi fac de cap

Meciul Mexic – Brazilia, disputat duminica, la Hanovra, a fost intrerupt pentru scurt timp la inceputul reprizei secunde, dupa ce un suporter al reprezentativei antrenate de Carlos Alberto Parreira a intrat pe teren. Barbatul a intrat pe gazon in minutul 49 si l-a imbratisat pe fotbalistul brazilian Ze Roberto, dupa ce a cerut, in prealabil, permisiunea acestuia. Suporterul a fost scos de pe teren de fortele de ordine.

Aceasta este a doua oara cind un suporter intra pe teren la un meci din Cupa Confederatiilor. Simbata, cu putin inainte de finalul primei reprize a partidei Germania – Tunisia, scor 3-0, un tinar a patruns pe gazon si l-a imbratisat pe portarul nationalei Germaniei, Jens Lehmann. Ulterior, acestui suporter i s-a interzis accesul la meciurile programate pe stadionul din Köln. Intrind pe teren in timpul meciului, el a cistigat insa 500 de euro, in urma unui pariu facut cu prietenii sai.