Știri de ultima orăEvenimentVâlcea: Două persoane au ajuns la spital după impactul dintre un autoturism și o autoutilitară

Vâlcea: Două persoane au ajuns la spital după impactul dintre un autoturism și o autoutilitară

Polițiștii Biroului Rutier Râmnicu Vâlcea au intervenit, în urmă cu puțin timp, la un accident rutier produs pe DN 64, în zona localității Stolniceni.

Din primele verificări efectuate la fața locului, oamenii legii au stabilit că în accident au fost implicate o autoutilitară și un autoturism.

Potrivit polițiștilor, cauza producerii evenimentului rutier ar fi neasigurarea la schimbarea benzii de circulație.

În urma impactului, conducătorul autoturismului și un pasager au fost răniți și transportați la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.

Circulație deviată după accident

Ambii conducători auto au fost testați cu aparatul alcooltest, iar rezultatele au fost negative, potrivit informațiilor transmise de polițiști.

Din cauza accidentului, traficul rutier pe sensul de mers Râmnicu Vâlcea – Drăgășani a fost deviat pe strada Bâlciului.

Polițiștii continuă cercetările pentru stabilirea cu exactitate a tuturor împrejurărilor în care s-a produs accidentul.

Citește și: Reconstituirea Războiului de Independență revine la Calafat: parade militare, tabără ostășească și lupte istorice spectaculoase

ȘTIRI VIDEO GdS

ȘTIRI GdS