10 C
joi, 18 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportTenisȘtim programul sferturilor de la Melbourne. Vezi când joacă Halep și Begu!

Știm programul sferturilor de la Melbourne. Vezi când joacă Halep și Begu!

Simona Halep (29 de ani, 2 WTA) s-a calificat în sferturile de finală de la Gippsland Trophy după ce a trecut de nemțoaica Laura Siegemund (32 de ani, 51 WTA), scor 6-2, 6-4.

Organizatorii turneelor din Australia, desfășurate la Melbourne, ca pregătire pentru Australian Open au anunțat programul zilei de joi, iar Simona Halep va juca din nou două meciuri într-o zi.

Halep va juca împotriva rusoaicei Ekaterina Alexandrova, iar meciul va fi al treilea al zilei, de pe terenul numărul 3. Partida va începe în jurul orei 05:30 (ora României). Ulterior, după o perioadă scurtă de pauză, Halep va juca și la dublu, alături de australianca Daria Gavrilova, contra perechii Mihaela Buzărnescu/Alize Cornet (după ora 07:30).

Irina Begu (30 de ani, 79 WTA) va juca și ea joi la Gippsland Trophy. Românca o va întâlni pe Naomi Osaka (3 WTA) în jurul orei 04:00 (ora României), partida fiind a doua a zilei pe arena „Margaret Court“.