14.5 C
luni, 29 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportTenisKarolina Pliskova, învingătoare la turneul Livescore Cup

Karolina Pliskova, învingătoare la turneul Livescore Cup

Jucătoarea cehă Karolina Pliskova, numărul 3 mondial, a câştigat sâmbătă turneul de tenis demonstrativ Livescore Cup din apropiere de Praga. Aceasta a învins-o în finală pe conaţionala sa, Tereza Martincova, cu scorul de 6-2, 6-4.

Pliskova s-a impus fără probleme în faţa unui jucătoare clasată pe locul 133 în lume, pe care a mai învins-o anul trecut în primul tur de la US Open.

„Acest trofeu înseamnă foarte mult pentru mine, pentru că simbolizează că lumea revine în sfârşit în direcţia corectă. Vă mulţumim pentru tot sprijinul acordat”, a scris Pliskova pe un site de socializare după finala câştigată.