11.2 C
marți, 23 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportHandbal„U“ Craiova a învins SCM Timişoara şi a bifat primul succes în actualul sezon

„U“ Craiova a învins SCM Timişoara şi a bifat primul succes în actualul sezon

Echipa masculină de handbal a Universităţii Craiova a învins, duminică, pe teren propriu, formaţia SCM Poli Timișoara 2, scor 42-39. Meciul a contat pentru etapa a 3-a din Seria C a Diviziei A şi a consemnat prima victorie din actuala stagiune pentru eleţii lui Popescu şi Dumitrescu.

Meciul din Sala „Ion Constantinescu” a fost echilibrat, iar la pauză scorul a fost egal, 19-19. S-a mers cap la cap şi în partea secundă a meciului, până când alb-albaștrii s-au desprins pe final și au obținut prima victorie din actualul sezon. În repriza a doua, ambele echipe au mizat pe atac şi au cam „uitat“ de defensivă, dar, într-un final, oltenii şi-au asigurat victoria.

Universitatea Craiova: Gheorghiță, Bureța – Luntraru 13, Ianăși 7, Iovănescu 5, M. Păun 5, Coadălată 5, Rușeanu 5, Florea 1, Bouroș 1, A. Păun, Micu, Iacov. Antrenori: Costin Dumitrescu, Cătălin Popescu.

Pentru Universitatea va urma un meci cu Reşiţa, în deplasare, în etapa a 4-a.

Citeşte şi: F1 / Verstappen încă nu se bucură de titlu! Sergio Perez a câştigat MP din Singapore