16.7 C
sâmbătă, 20 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportHandbalHandbaliștii Craiovei, din nou superiori echipei din Sânnicolau

Handbaliștii Craiovei, din nou superiori echipei din Sânnicolau

Universitatea Craiova a reușit o nouă victorie frumoasă împotriva echipei Sânnicolau Mare, în play-out-ul Diviziei A, Seria C. Formația alb-albastră a câștigat, sâmbătă, cu scorul de 36-29, la capătul unui joc în care ambiția și devotamentul și-au spus cuvântul.

Încă din prima repriză, gruparea din Bănie și-a impus jocul și a stat la conducerea partidei. Dacă la pauză diferența era de patru goluri în favoarea Craiovei, în partea a doua scorul a mai căpătat ceva proporții. Oaspeții nu au reușit să se ridice la nivelul partidei și al adversarilor, iar trupa lui Cătălin Popescu a triumfat, la final, cu 36-29.

Universitatea Craiova: Iovănescu, M. Păun, Pătru, Matei, Iacov, Ciobanu, Ianași, Bureța, Gheorghiță, Budoiu, Rușeanu, Bouros, Micu, Gușatu, Codruț Păun, Coadălată. Antrenor: Cătălin Popescu.

Acesta a fost cel de-al doilea joc al Universității Craiova în play-out-ul acestei ediții. Reamintim că în prima rundă, oltenii au învins CSU Poli, tot pe teren propriu, scor 31-22.