22 C
Știri de ultima orăSportHandbalSCM Craiova, fără nicio şansă pe terenul campioanei CSM Bucureşti

SCM Craiova, fără nicio şansă pe terenul campioanei CSM Bucureşti

Cu multe probleme de lot, SCM Craiova nu a avut şanse să obţină un rezultat pozitiv în capitală, împotriva campioanei CSM Bucureşti. Handbalistele pregătite de Bogdan Burcea au cedat clar, scor 24-33, în faţa unei echipe extrem de motivate, care nu a ezitat să marcheze ori de câte ori a avut ocazia. Partida a contat pentru etapa a 7-a din Liga Florilor.

Diferenţa dintre cele două formaţii s-a făcut încă din prima repriză, când bucureştencele au forţat în defensivă şi au profitat de micile erori din atacul Craiovei. Dacă la pauză scorul era 17-12, startul părţii secunde a fost unul teribil pentru oltence, care au încasat şase goluri consecutive, iar scorul a căpătat proporţii. Pe final, gruparea din Bănie a mai micşorat scorul de pe tabelă, iar după ultimul fluier, CSM Bucureşti se impusese cu 33-24.

Pentru SCM Craiova au marcat: Cace (3), Şelaru (1), Loken (2), Adespii (6), Chetraru (1), Andrei (3), Colac (2), Cîrstea, Ţăcălie (3), Bak (1).

Pentru SCM Craiova va urma o pauză până pe 6 noiembrie, când va juca pe teren propriu cu Ştiinţa Bucureşti.

Citeşte şi: SCMU Craiova s-a ținut „scai“ de UBT Cluj, dar a cedat pe final de meci