22.8 C
luni, 29 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbalNiciun „leu“ în echipa etapei a 3-a din play-off şi play-out! Vezi pe cine a „ochit“ LPF!

Liga Profesionistă de Fotbal (LPF) a anunţat echipa etapei a 3-a din play-off-ul şi play-out-ul Superligii. Cum cele două formaţii ale Băniei nu au cunoscut gustul victoriei, nici reprezentanţii forului nu au „ochit“ niciun jucător de la FCU, respectiv Universitatea Craiova.

Iată cum arată echipa ideală a etapei a 3-a din play-off şi play-out:

PORTAR

Danylo Kucher (UTA Arad)
Intervenţiile lui au contribuit din plin la succesul reuşit de arădeni, care i-a urcat pe prima poziţie în play-out.

FUNDAŞI

Cristian Manea (CFR 1907 Cluj)
Şi-a trecut numele pe tabelă în cea mai spectaculoasă victorie reuşită de CFR pe teren advers în acest sezon.

Ibrahima Conte (UTA Arad)
A marcat în premieră pe prima scenă din România, golul său fiind unul de trei puncte.

Siyabonga Ngezana (FCSB)
O evoluţie perfectă! Indiscutabil, este unul dintre cei mai buni fundaşi centrali din campionatul României.

Naser Aliji (FC Voluntari)
A dominat flancul stâng. A oferit pasa decisivă la primul gol macat de ilfoveni.

MIJLOCAŞI

Ciprian Deac (CFR 1907 Cluj)
Rămâne jucătorul care trage echipa după el în momentele dificile. Astfel, după inssucesul din cupă, şi-a mobilizat colegii, iar rezultatul a fost unul spectaculos, 4-1 în Giuleşti, meci în care a oferit două pase decisive.

Adrian Şut (FCSB)
Imperial la centrul centrul terenului. Şi-a dominat adversarii cu autoritate. Prinde pentru a şasea oară „Echpa etapei”.

Vadim Raţă (FC Voluntari)
Mijlocaşul moldovean a contribuit la succesul echipei sale cu un gol şi o pasă decisivă.

ATACANŢI

Răzvan Tănasă (Oţelul Galați)
Introdus la mijlocul reprizei secunde, a marcat în prelungiri un gol frumos, care i-a adus Oţelului a treia victorie la rând.

Daniel Bîrligea (CFR 1907 Cluj)
Probabil, cel mai bun meci din carieră în SuperLigă. A reuşit o triplă şi a ajuns la 11 goluri în campionatul actual.

Florinel Coman (FCSB)
Atitudine de lider! A marcat a 16-a oară în ediţia în curs, fiind lider în clasamentul golgheterilor.

ANTRENORUL ETAPEI

Florin Pîrvu (FC Voluntari – FOTO)
A pregătit excelent duelul cu fosta sa echipă. La final, s-a bucurat de o victorie extrem de importantă în lupta pentru atingerea obiectivului.