23.4 C
duminică, 28 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbalSerie B | Dennis Man a marcat, din nou, pentru Parma

Serie B | Dennis Man a marcat, din nou, pentru Parma

Atacantul român Dennis Man a marcat un gol pentru Parma în victoria obţinută duminică, pe teren propriu, scor 2-0, în faţa formaţiei FC Sudtirol. Meciul a contat pentru etapa a 12-a din Serie B. Ange-Yoan Bonny a deschis scorul în minutul 9, iar Man a majorat diferenţa după pauză, din penalti (’57).

Dennis Man, care a evoluat 85 de minute, are 6 goluri marcate în 9 partide în acest sezon.

Valentin Mihăilă nu a făcut parte din lotul Parmei la acest meci.

În urma acestui succes, AC Parma ocupă prima poziţie în Serie B, cu 29 de puncte. Podiumul este completat de Venezia, cu 24 de puncte, şi Modena, cu 21.

În etapa viitoare, Parma va juca în deplasare la Lecco (12 noiembrie, ora 17.15).

Citeşte şi: Mihai Rotaru anunță venirea lui Petev! „Vrem să reconstruim costumul de la zero!“