15.5 C
Craiova
duminică, 25 februarie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbalJuniori | Rezultatele înregistrate în weekend la Liga de Tineret şi Liga Elitelor

Juniori | Rezultatele înregistrate în weekend la Liga de Tineret şi Liga Elitelor

Liga de Tineret

Etapa 11 (ultima din campionatul regular): Poli Timișoara – U Cluj 3-2, UTA Arad – LPS Banatul Timişoara 4-0, Csikszereda Miercurea Ciuc – Sepsi Sfântu Gheorghe 1-0, LPS Bihorul Oradea – Ripensia Timișoara 1-2, CFR Cluj – Universitatea Craiova 0-1, Viitorul Cluj – Kids Tâmpa Braşov 0-3.

Clasament: 1. Universitatea Craiova 27 puncte (golaveraj 40-11), 2. Csikszereda 22 (26-11), 3. Braşov 22 (25-11), 4. U Cluj 22 (23-13), 5. Poli Timișoara 21 (33-17), 6. CFR Cluj 19 (29-12), 7. Ripensia 19 (21-20), 8. Sepsi 13 (22-20), 9. Viitorul Cluj 10 (19-27), 10. UTA 7 (17-27), 11. Oradea 6 (9-29), 12. Banatul 0 (4-70).

Play-off, etapa 1 | duminică, 29 octombrie – ora 12.00: Universitatea Craiova – CFR Cluj, Csikszereda Miercurea Ciuc – Poli Timișoara, U Cluj – Kids Tâmpa Braşov.

Liga Elitelor U17 – seria Vest:

Etapa 11 (ultima din campionatul regular): Poli Timișoara – U Cluj 1-3, CFR Cluj – Universitatea Craiova 3-3, UTA Arad – LPS Banatul Timişoara 9-0, Csikszereda Miercurea Ciuc – Sepsi Sfântu Gheorghe 3-3, LPS Bihorul Oradea – Ripensia Timișoara 0-4, Viitorul Cluj – Kids Tâmpa Braşov 0-0.

Clasament: 1. Universitatea Craiova 25 (40-16), 2. Csikszereda 22 (47-12), 3. UTA 22 (34-16), 4. U Cluj 22 (28-12), 5. Ripensia 22 (32-19), 6. CFR Cluj 18 (29-17), 7. Sepsi 18 (23-11), 8. Poli Timișoara 16 (19-18), 9. Braşov 15 (13-16), 10. Viitorul Cluj 7 (10-38), 11. Oradea 1 (1-41), 12. Banatul 1 (4-64).

Play-off, etapa 1| duminică, 29 octombrie – ora 10.00: Universitatea Craiova – CFR Cluj; ora 14.00: Csikszereda – Ripensia, U Cluj – UTA.

Liga Elitelor U16 – seria 3:

Etapa 11 (ultima din campionatul regular): Universitatea Craiova – UTA Arad 3-1, U Cluj – FCU Craiova 5-0, Ripensia Timișoara – CFR Cluj 1-1, LPS Banatul Timişoara – Viitorul Cluj 0-4, Poli Timișoara – LPS Bihorul Oradea 3-1, CSJ Ştiinţa U Craiova – AFC Hermannstadt 0-1.

Clasament: 1. Viitorul Cluj 29 (40-8), 2. Universitatea Craiova 29 (36-7), 3. U Cluj 28 (44-5), 4. UTA 21 (41-13), 5. Poli Timișoara 17 (20-18), 6. FCU 17 (22-30), 7. Ripensia 14 (15-21), 8. CFR Cluj 11 (23-20), 9. Hermannstadt 11 (11-18), 10. Banatul 7 (7-42), 11. CSJ Ştiinţa 3 (10-51), 12. Oradea 0 (8-44).

Play-off, etapa 1 | sâmbătă, 28 octombrie – ora 10.00: Universitatea Craiova – FCU Craiova; ora 12.00: Viitorul Cluj – Poli Timișoara, U Cluj – UTA.

Liga Elitelor U15 – seria 3:

Etapa 11 (ultima din campionatul regular): Universitatea Craiova – UTA Arad 2-1, U Cluj – FCU Craiova 2-0, Ripensia Timişoara – CFR Cluj 0-0, LPS Banatul Timişoara – Viitorul Cluj 0-3, Poli Timișoara – LPS Bihorul Oradea 5-1, CSJ Știința U Craiova – AFC Hermannstadt 3-1.

Clasament: 1. Universitatea Craiova 33 (54-11), 2. UTA 28 (45-11), 3. U Cluj 25 (28-15), 4. CFR Cluj 19 (26-12), 5. CSJ Știința 16 (27-21), 6. FCU 14 (14-22), 7. Ripensia 12 (13-18), 8. Poli Timișoara 11 (20-21), 9. Viitorul Cluj 10 (15-24), 10. Hermannstadt 9 (14-18), 11. Oradea 7 (14-53), 12. Banatul 1 (9-53).

Play-off, etapa 1 | sâmbătă, 28 octombrie – ora 10.00: U Cluj – UTA; ora 12.00: Universitatea Craiova – FCU Craiova; ora 14.00: CFR Cluj – CSJ Știința.

Liga Elitelor U14 – seria 4:

Etapa 8: AFC Hermannstadt – CSC Şelimbăr 7-1, FCU Craiova – LPS Banatul Timişoara 2-6, Universitatea Craiova – Ghiroda şi Giarmata Vii 1-0, CSJ Știința U Craiova – ACS Alma Sibiu 1-0, CSS Craiova – CSM Reşiţa 3-4, Interstar Sibiu – Poli Timișoara 3-4.

Clasament: 1. Banatul 22 (35-15), 2. FCU 19 (28-9), 3. Interstar 15 (31-18), 4. Ghiroda 14 (24-13), 5. Poli Timișoara 14 (26-16), 6. CSJ Știința 14 (23-13), 7. Universitatea Craiova 11 (13-11), 8. Reşiţa 10 (12-35), 9. Hermannstadt 8 (25-19), 10. CSS Craiova 5 (10-21), 11. Alma 4 (11-27), 12. Şelimbăr 0 (9-50).

Etapa viitoare | sâmbătă, 28 octormbrie – ora 10.00: Poli Timișoara – CSS Craiova, ora 14.00: Reşiţa – CSJ Știința, ora 15.00: Şelimbăr – Universitatea Craiova, ora 16.00: Banatul – Interstar; duminică, 29 octombrie – ora 9.00: Alma Sibiu – Hermannstadt, ora 10.00: Ghiroda – FCU.

Citeşte şi: Youth League | Universitatea Craiova, pregătită pentru returul cu Partizan Belgrad (VIDEO)

ȘTIRI VIDEO GdS

ȘTIRI GdS