9.8 C
luni, 29 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbalAmical | CSM Slatina a remizat cu Gloria Buzău

Amical | CSM Slatina a remizat cu Gloria Buzău

Divizionara secundă CSM Slatina a încheiat la egalitate, scor 1-1, partida amicală susținută sâmbătă, pe stadionul „1 Mai“, în fața colegei de eșalon Gloria Buzău.

Oltenii au deschis scorul prin Alexandru Marin (’9). Oaspeții au restabilit egalitatea prin Marko Pervan (’13).

CSM Slatina, prima repriză: Silveanu – Constantin Radu, Robert Gherghe, Jhon Mondragon, Pisăru, Donca, Matei, Ciocâlteu, Doman, Alexandru Marin, Dragu.

CSM Slatina, a doua repriză: David Dincă – Adrian Vald, Abel Stan, Sălcianu, Călin Toma, Dorin Toma, Răsdan, Raphael Stănescu, Mihai Ion, Stancu, Valentin Alexandru.

„Am făcut o partidă bună. Am deschis scorul și ne-am mai creat şi alte câteva situaţii bune de a înscrie. Nu le-am dat prea multe şanse adversarilor, însă mai avem de lucrat până ce jocul se apropie de aştepările noastre. Am făcut din nou două echipe, le-am dat şansa tuturor jucătorilor să aibă număr egal de minute“, a explicat antrenorul grupării de pe malul Oltului, Daniel Oprescu.

Acesta a fost cel de-al treilea amical al verii pentru CSM Slatina. În primele două a înregisrat o înfrângere, 0-4 cu Universitatea Craiova, și o victorie, 2-0 cu CS Mioveni. Pentru elevii lui Daniel Oprescu urmează un nou test miercuri, de la ora 11.00, la Târgu Jiu. Oponentă le va fi Viitorul Pandurii.