22.3 C
miercuri, 8 mai, 2024
Știri de ultima orăSportFotbalSerie B | George Puşcaş a înscris pentru Genoa

Serie B | George Puşcaş a înscris pentru Genoa

Atacantul George Puşcaş a marcat un gol pentru Genoa, care a întrecut echipa SSC Bari cu scorul de 2-1, luni, în deplasare, într-un meci din etapa a 19-a din Serie B. Internaționalul român a deschis scorul în minutul 2, dar Bari a egalat prin marocanul Walid Cheddira (’33). Golul victoriei echipei genoveze a fost reuşit de Albert Gudmundsson (’58).

George Puşcaş a fost integralist la Genoa. Acesta a fost al doilea său gol în 12 partide în acest sezon.

Fundaşul Radu Drăguşin a fost integralist şi el la Genoa. A primit un cartonaş galben în minutul 61.

Serie B, etapa 19:

Brescia – Palermo 1-1
portarul Mirko Pigliacelli (ex-Universitatea Craiova) a fost integralist la sicilieni, de la care a lipsit fundaşul român Ionuţ Nedelcearu.
Venezia – Parma 2-2
Dennis Man a jucat 79 de minute la oaspeţi. Valentin Mihăilă nu a făcut parte din lotul echipei antrenate de Fabio Pecchia.
Frosinone – Ternana 3-0
Mijlocaşul Daniel Boloca integralist la gazde și a fost avertizat cu cartonaş galben în minutul 25.
Spal – Pisa 0-1
La oaspeţi, românii Marius Marin (galben ’28) şi Olimpiu Moruţan (galben ’83) au jucat tot meciul. Fundaşul Adrian Rus a rămas pe banca de rezerve.
Sudtirol – Modena 0-2
Como – Cittadella
Cagliari – Cosenza 2-0
Benevento – Perugia 0-2
Ascoli – Reggina 0-1
Bari  – Genoa 1-2

Clasament: 1. Frosinone 39, 2. Reggina 36, 3. Genoa 33, 4. Bari 30, 5. Pisa 29, 6. Parma 27, 7. Sudtirol 26, 8. Ternana 26, 9. Ascoli 25, 10. Modena 25, 11. Cagliari 25, 12. Brescia 25, 13. Palermo 24, 14. Benevento 22, 15. Como 22, 16. Spal 20, 17. Venezia 20, 18. Perugia 19, 19. Cittadella 19, 20. Cosenza 17.