2.9 C
Craiova
marți, 29 noiembrie, 2022
Știri de ultima orăSportFotbalCM 2022 Qatar | Maroc - Croaţia 0-0. Aşteptări mari, fotbal cu pipeta

CM 2022 Qatar | Maroc – Croaţia 0-0. Aşteptări mari, fotbal cu pipeta

Reprezentativele Marocului şi Croaţiei au încheiat la egalitate, scor 0-0, partida susţinută miercuri, pe „Al Bayt Stadium“ (Al Khor), prima din etapa 1 a Grupei F de la Cupa Mondială 2022, găzduită de Qatar. A fost un joc destul de sărac, în care ambele formaţii au fost mai preocupate să nu primească gol decât să marcheze.

Maroc: Bono – Hakimi, Aguerd, Saiss, Mazraoui (’60, Attiat-Allal) – Amrabat – Ounahi (’81, Sabri), Amallah – Ziyech, En Nesyri (’81, Hamdallah), Boufal (’65, Ez Abde). Selecţioner: W. Regragui.

Croaţia: Livakovic – Juranovic, Lovren, Gvardiol, Sosa – Brozovic – Modric, Kovacic (’79, Majer) – Vlasic (’46, Pasalic), Kramaric (’71, Livaja), Perisic (’90, Orsic). Selecţioner: Z. Dalic.

Cartonaş galben: Amrabat ’78 /
A arbitrat: F. Rapallini (Argentina).

Cupa Mondială 2022 Qatar:

Grupa A:

Etapa 1:
20 noiembrie: Qatar – Ecuador 0-2, 21 noiembrie: Senegal – Olanda 0-2.
Clasament:
1.Olanda 3 puncte (golaveraj 2-0)
2.Ecuador 3 (2-0)
3.Senegal 0 (0-2)
4.Qatar 0 (0-2).
Etapa viitoare:
25 noiembrie: Qatar – Senegal (ora 15.00), Olanda – Ecuador (ora 18.00).

Grupa B:

Etapa 1:
21 noiembrie: Anglia – Iran 6-2, SUA – Țara Galilor 1-1.
Clasament:
1.Anglia 3 (6-2)
2.SUA 1 (1-1)
3.Ţara Galilor 1 (1-1)
4.Iran 0 (2-6)
Etapa viitoare:
25 noiembrie: Anglia – SUA (ora 12.00), Țara Galilor – Iran (ora 21.00).

Marţi, 22 noiembrie:

Grupa C:

Etapa 1: Argentina – Arabia Saudită 1-2, Mexic – Polonia 0-0.
Clasament:
1.Arabia Saudită 3 (2-1)
2.Polonia 1 (0-0)
3.Mexic 1 (0-0)
4.Argentina 0 (1-2)
Etapa viitoare: 26 noiembrie: Polonia – Arabia Saudită (ora 15.00), Argentina – Mexic (ora 21.00).

Grupa D:

Etapa 1: Danemarca – Tunisia 0-0, Franța – Australia 4-1.
Clasament:
1.Franța 3 (4-1)
2.Danemarca 1 (0-0)
3.Tunisia 1 (0-0)
4.Australia 0 (1-4)
Etapa viitoare: 26 noiembrie: Tunisia – Australia (ora 12.00), Franța – Danemarca (ora 18.00).

Miercuri, 23 noiembrie:

Grupa E:

Etapa 1: Germania – Japonia (ora 15.00), Spania – Costa Rica (ora 18.00).

Grupa F:

Etapa 1:
Maroc – Croația 0-0, Belgia – Canada (ora 21.00).

Joi, 24 noiembrie:

Grupa G:

Etapa 1: Elveția – Camerun (ora 12.00), Brazilia – Serbia (ora 21.00).

Grupa H:

Etapa 1: Uruguay – Coreea de Sud (ora 15.00), Portugalia – Ghana (ora 18.00).

Citeşte şi: Exclusiv | Bogdan Vătăjelu, între ambiţii, reuşite şi sfaturi

ȘTIRI VIDEO GdS

ȘTIRI GdS