6.4 C
marți, 19 martie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbalSuperliga | Mirel Rădoi, mulțumit după victoria cu U Cluj (VIDEO)

Superliga | Mirel Rădoi, mulțumit după victoria cu U Cluj (VIDEO)

-

Universitatea Craiova și-a respectat statutul de echipă favorită la victorie în partida susținută sâmbătă seară, pe stadionul „Ion Oblemenco“, în fața Universității Cluj. Alb-albaștrii s-au impus la limită, cu 1-0, dar au controlat jocul și au irosit mari ocazii, printre care și un penalti (Mitrea ’28).

La final, antrenorul Științei, Mirel Rădoi, a apreciat prima repriză făcută de jucătorii săi. El a regretat ratarea loviturii de la 11 metri, fiind convins că în cazul în care Mitrea marca, ardelenii ieșeau la joc și automat lăsau spații ce puteau fi speculate de „lei“.

Mirel Rădoi consideră că în partea secundă Universitatea Craiova și-a păstrat pofta ofensivă, doar că „șepcile roșii“ s-au „închis“ mai mult. Cât despre ocaziile adversarilor acesta a precizat că acțiunile lor au venit, ca și în prima repriză, pe fondul greșelilor individuale ale craiovenilor. VEZI VIDEO!