20.3 C
Craiova
marți, 16 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbalJuniori | Maximum de victorii pentru „speranţele“ Universităţii Craiova

Juniori | Maximum de victorii pentru „speranţele“ Universităţii Craiova

Liga de Tineret, etapa 2:

Duminică, 28 august: Universitatea Cluj – Kids Tâmpa Braşov 4-1, FC Argeş – CFR Cluj, Poli Timișoara – LPS Banatul Timişoara 3-0, Viitorul Cluj – Csikszereda Miercurea Ciuc1-0, Sepsi Sf. Gheorghe – UTA Arad 0-3, Ripensia Timișoara – Universitatea Craiova 2-3.

Clasament:
1.UTA 6p (8-1)
2.Timișoara 6 (5-1)
3.CFR Cluj 4 (6-3)
4.U Cluj 4 (5-2)
5.„U“ Craiova 4 (6-5)
6.Banatul 3 (4-6)
7.Viitorul 3 (2-5)
8.Argeş 1 (4-5)
9.Ripensia 1 (3-4)
10.Sepsi 1 (3-6)
11.Csikszereda 0 (1-3)
12.Braşov 0 (3-9)

Etapa viitoare:
Duminică, 4 septembrie – ora 12.00: „U“ Craiova – U Cluj, UTA – Ripensia, Csikszereda – Sepsi, Banatul – Viitorul Cluj, CFR Cluj – Timișoara, Braşov – Argeş.

Liga Elitelor U17, etapa 2

Duminică, 28 august: U Cluj – Kids Tâmpa Braşov 1-1, FC Argeş – CFR Cluj 2-1, Poli Timișoara – LPS Banatul Timişoara 13-1, Viitorul Cluj – Csikszereda Miercurea Ciuc 1-2, Sepsi Sfântu Gheorghe – UTA Arad 5-2, Ripensia Timișoara – Universitatea Craiova 1-2.

Clasament:
1.Argeş 6 (10-1)
2.„U“ Craiova 6 (7-1)
3.Csikszereda 6 (6-2)
4.Timișoara 3 (14-5)
5.UTA 3 (8-6)
6.CFR Cluj 3 (4-4)
7.Ripensia 3 (2-2)
8.Sepsi 3 (5-7)
9.Braşov 1 (3-4)
10.U Cluj 1 (1-2)
11.Viitorul 0 (2-8)
12.Banatul 0 (1-21)

Etapa viitoare:
Duminică, 4 septembrie – ora 14.00: „U“ Craiova – U Cluj, UTA Arad – Ripensia, Csikszereda – Sepsi, Banatul – Viitorul, CFR – Timișoara, Braşov – Argeş.

Liga Elitelor U16, etapa 2

Sâmbătă, 27 august: LPS Viitorul Piteşti – CS Mioveni 5-1, CSS Dinicu Golescu Câmpulung Muscel – Interstar Sibiu 2-3, CSS Craiova – FCSB 2-3, Hermannstadt – Chindia Târgovişte 0-4, ACS Mediaș – FC Argeş 1-4.
Duminică, 28 august: Universitatea Craiova – FCU 6-0.

Clasament:
1.„U“ Craiova 6 (10-0)
2.Sibiu 6 (11-2)
3.Piteşti 6 (7-2)
4.FCSB 6 (6-2)
5.CSS Craiova 3 (6-4)
6.FCU 3 (8-7)
7.Chindia 3 (5-4)
8.Argeş 3 (4-5)
9.Mediaș 0 (2-6)
10.Câmpulung 0 (2-6)
11.Hermannstadt 0 (1-12)
12.Mioveni 0 (1-13)

Etapa viitoare:
Sâmbătă, 3 septembrie
– ora 12.00: Argeş – Piteşti, Chindia – „U“ Craiova; ora 14.00: FCSB – Hermannstadt; ora 16.00: FCU – Mediaș; ora 17.00: Mioveni – Câmpulung.
Duminică, 4 septembrie – ora 10.00: Sibiu – CSS Craiova.

Citeşte şi: Ștefan Baiaram: „Încerc să muncesc cât mai mult și să îmi ajut echipa“

ȘTIRI VIDEO GdS

ȘTIRI GdS