9.8 C
sâmbătă, 27 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbalFC Barcelona şi Juventus Torino au remizat într-un amical disputat în SUA

FC Barcelona şi Juventus Torino au remizat într-un amical disputat în SUA

FC Barcelona şi Juventus Torino au remizat, scor 2-2, în meciul amical pe care l-au disputat marţi seară, în Dallas (Texas). Catalanii au marcat prin Ousmane Dembele (’34, ’40). Barca a mai avut două bare în repriza secundă, prin Raphinha şi Ansu Fati. Italienii au replicat prin Moise Kean (’39, ’51).

Atacantul polonez Robert Lewandowski, transferat recent de FC Barcelona de la formaţia germană Bayern Munchen, a fost titular în această partidă, dar nu a reuşit să impresioneze, fiind înlocuit la jumătatea reprizei secunde (’62). Internaţionalul polonez de 33 de ani va fi prezentat pe 5 august, cu ocazia unui eveniment deschis publicului, care va avea loc pe stadionul „Camp Nou“. „Lewa“ s-a alăturat Barcei pe 17 iulie, la Miami.

Tot în cadrul turneelor pe care le efectuează în America de Nord, FC Barcelona va înfrunta formaţia New York Red Bulls. La rândul său, Juventus va juca împotriva echipei Real Madrid, ambele meciuri fiind programate sâmbătă.

Citeşte şi: Adrian Popescu: „Avem un joc subţirel. Trebuie să se trezească!“ l Exclusiv