21.2 C
vineri, 10 mai, 2024
Știri de ultima orăSportFotbalFCU Craiova - Kapfenberg 3-3. Divizionara secundă din Austria i-a pus probleme echipei lui Croitoru

FCU Craiova – Kapfenberg 3-3. Divizionara secundă din Austria i-a pus probleme echipei lui Croitoru

FCU Craiova a disputat, luni seară, primul amical al verii din cantonament. Formația lui Marius Croitoru a încheiat la egalitate, 3-3 scor, cu divizioara secundă Kapfenberg SV 1919 din Austria. Chiar dacă la pauză oltenii au condus cu 3-1, „gazdele“ întâlnirii au restabilit egalitatea în partea secundă, după ce Croitoru a făcut mai multe modificări în echipă.

Pentru formația patronată de familia Mititelu au înscris Compagno (4, 19) și Ad. Chițu (41). Austriecii au înscris în minutul 40, prin Sekou Sylla, în timp ce în repriza secundă au punctat M. Kone (76) și Amoah (82).

FCU Craiova: Mogoșanu – G. Enache, Paramatti, Huyghebaert, Vl. Achim – Asamoah – Van Durmen, Baeten, Bauza, Chițu – Compagno. Antrenor: Marius Croitoru.