24.5 C
Craiova
luni, 8 august, 2022
Știri de ultima orăSportFotbalLiga 3 / CCA a anunţat brigada care va oficia meciul de pe stadionul „Orăşenesc“ din Filiaşi

Liga 3 / CCA a anunţat brigada care va oficia meciul de pe stadionul „Orăşenesc“ din Filiaşi

CSO Filiaşi începe play-out-ul Ligii 3 – seria 6 cu un meci pe teren propriu. Astfel, elevii lui Victor Naicu întâlnesc sâmbătă, 2 aprilie, de la ora 17.00, pe stadionul „Orăşenesc“, pe Flacăra Horezu.

Comisia Centrală a Arbitrilor (CCA) a stabilit ca partida de la Filiaşi să fie arbitrată de Alexandru Despina (Bucureşti). Asistenţi vor fi Daniel Călin (Bucureşti) şi Răzvan Bedreagă (Galaţi).
Observatori au fost desemnaţi Daniel Emanuel Băloi (Târgu Jiu), respectiv Ion Ionescu (Piteşti).

Liga 3 – seria 6, play-off – etapa 1:

Vineri, 1 aprilie:
CSM Slatina – Vediţa Coloneşti 2-1 (David Oprescu ’48, Alexandru Sălcianu ’78 / Robert Stancu ’13)
Viitorul Dăeşti – CSM Alexandria 1-1 (Florin Cioablă ’68 / Gabriel Preoteasa ‘6)

Clasament:
1.CSM Slatina 44 puncte (golaveraj 2-1)
2.Viitorul Dăești 40 (1-1)
3.CSM Alexandria 34 (1-1)
4.Vedița Colonești 28 (1-2)

Liga 3 – seria 6, play-out – etapa 1:

Vineri, 1 aprilie:
Petrolul Potcoava – Universitatea II Craiova 3-2 (Adrian Vlad ‘9 – penalti, Flavius Magraon ’18, ’53) / Atanas Trică ’34, Marian Danciu ’42)
Sâmbătă, 2 aprilie – ora 17.00:
Sporting Roşiori – Minerul Costeşti
ACSO Filiaşi – Flacăra Horezu

Clasament:
1.ACSO Filiași 25
2.Sporting Roșiori 25
3.Petrolul Potcoava 24 (3-2)
4.Flacăra Horezu 16
5.„U“ Craiova II 16 (2-3)
6.Minerul Costeşti 6

Liga 3 – seria 7, play-off – etapa 1:

Vineri, 1 aprilie:
CSM Deva – Voinţa Lupac 2-0 (Alexandru Avramovici ’52, Florin Stelea ’79 – penalti)
Sâmbătă, 2 aprilie – ora 17.00:
CSM Reșița – Pandurii Târgu Jiu

Clasament:
1.CSM Reșița 50
2.CSM Deva 43 (2-0)
3.Voinţa Lupac 32 (0-2)
4.Pandurii 30

Liga 3 – seria 7, play-out – etapa 1:

Vineri, 1 aprilie:
Progresul Ezeriş – Gilortul Târgu Cărbuneşti 0-2 (Ionuț Gîlcescu ’39, Angel Ciutică ’90+2)
Sâmbătă, 2 aprilie – ora 17.00:
Viitorul Şimian – Armata Aurul Brad
Jiul Petroşani – Viitorul Pandurii II Târgu Jiu

Clasament:
1.Viitorul Şimian 24
2.Jiul Petroșani 23
3.Târgu Cărbunești 18 (2-0)
4.Progresul Ezeriş 16 (0-2)
5.Viitorul Pandurii II 13
6.Aurul Brad 6

Citeşte şi: Se „sparge“ gaşca de la PSG? Gianluigi Donnarumma ar vrea să plece în vară

ȘTIRI VIDEO GdS

ȘTIRI GdS