17.6 C
sâmbătă, 20 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbalPAOK s-a impus clar la Lamia şi continuă urmărirea liderului

PAOK s-a impus clar la Lamia şi continuă urmărirea liderului

PAOK Salonic a pus capăt unei serii de trei remize consecutive! Echipa antrenată de Răzvan Lucescu s-a impus, duminică după amiază, în deplasare, cu 2-0, în faţa formaţiei Lamia, într-o partidă contând pentru etapa 26 a campionatului din Grecia. Golurile au fost marcate de Jaba (’37) și Michailidis (’52).
Atacantul craiovean Alexandru Mitriţă nu a fost inclus în lot pentru acest meci.

Ceilalţi doi români din campionatul elen, Dorin Rotariu şi Denis Alibec, au jucat în această rundă pentru Atromitos. Din păcate, echipa lor a pierdut partida susţinută duminică, pe teren propriu, scor 0-2, în faţa grupării Panathinaikos.
Dorin Rotariu a fost titular în atacul lui Atromitos, dar a fost înlocuit în minutul 82 cu Nabi. La rândul său, Alibec a intrat în minutul 62 în locul lui Patrick Salomon.

Grecia, etapa 26 (ultima din campionatul regular):

Duminică, 6 martie: AEK Atena – Asteras Tripolis 2-1, Aris – Olympiakos 2-1, Atromitos – Panathinaikos 0-2, Ionikos – Panetolikos 1-2, Lamia – PAOK 0-2, OFI Crete – Smyrnis 2-0, Volos – Giannina 0-0.