6.7 C
joi, 18 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbalMitriţă şi Răzvan Lucescu, victorioşi în faţa lui Rotariu şi Alibec

Mitriţă şi Răzvan Lucescu, victorioşi în faţa lui Rotariu şi Alibec

PAOK Salonic, echipa antrenată de Răzvan Lucescu, a învins-o pe Atromitos, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, în etapa 23 din campionatul Greciei. Golul care a făcut diferenţa a fost reuşit de Jose Crespo, în minutul 57.

La gazde, mijlocaşul craiovean Alexandru Mitriţă a fost titular şi a jucat până în minutul 82.
La oaspeţi, Dorin Rotariu a fost integralist, iar Denis Alibec a intrat pe teren în minutul 67.

Acesta este al zecelea meci la rând fără înfrângere pentru echipa lui Răzvan Lucescu. PAOK a înregistrat doar o remiză, cu liderul Olympiacos Pireu, şi a câştigat nouă partide.

Tot duminică, Olympiacos a câștigat derbiul cu AEK Atena, scor 1-0 (M’Vila ’84).

PAOK Salonic ocupă locul 2, cu 47 de puncte, şi este la 6 puncte distanţă de liderul Olympiacos, care are un meci mai puţin. Atromitos ocupă locul 13, penultimul, cu 13 puncte.

Citeşte şi: Universitatea Craiova – FCU / Gică Craioveanu: „Avem o echipă superioară“ (VIDEO)