10.1 C
miercuri, 24 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbalSerie B / Parma este tot în derivă. Vali Mihăilă - titular, Man - rezervă

Serie B / Parma este tot în derivă. Vali Mihăilă – titular, Man – rezervă

Victoria de la Alessandria a fost „anulată“ vineri seară, când Parma a pierdut, scor 0-1, pe teren propriu, în fața formației Frosione. Aceasta a fost partida care a deschis etapa 20 din Serie B.

Golul victoriei a fost semnat de Cicerelli (’72).

Fostul atacant al Universității Craiova, Vali Mihăilă, a fost titular la Parma, dar a fost înlocuit în minutul 58 cu Inglese.

Celălalt român de la Parma, Dennis Man, a intrat în teren în minutul 88, înlocuindu-l pe Rispoli.

În urma acestui eșec, Parma ocupă locul 12, cu 23 de puncte.

În etapa viitoare, echipa lui Vali Mihăilă și Dennis Man va juca pe terenul formației Benevento (5 februarie, ora 15.00). Între timp, Parma va susține meciul restant din etapa 19, cu Crotone, pe teren propriu. Acesta este programat pe 30 ianuarie, de la ora 15.30.