10.3 C
Știri de ultima orăSportFotbalBarca găseşte tot mai greu golul după plecarea lui Messi

Barca găseşte tot mai greu golul după plecarea lui Messi

Plecarea starului argentinian Lionel Messi se face tot mai resimţită la FC Barcelona. Gruparea „blaugrana“ a evitat in extremis o înfrângere pe teren propriu în faţa formaţiei Granada. A fost 1-1 pe „Camp Nou“, în ultimul meci al etapei a 5-a din LaLiga. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 2, prin Duarte, şi au condus până în minutul 90, când Araujo a izbutit să egaleze.

Barcelona: ter Stegen – Dest, Garcia, Araujo, Balde (’42, Mingueza) – S. Roberto (’46, De Jong), Busquets (’74, Puig), de Jong – Demir (’75, Pique), Depay, Coutinho (’60, Gavi).

Granada: Maximiano – Quini, Duarte, Abram (’78, Sanchez), Escudero (’46, Neva) – Milla – Puertas (’67, Gonalons), Monchu, Eteki (’30, Montoro), Machis – Molina (’67, L. Suarez).

În urma acestui rezultat, FC Barcelona a urcat pe locul 7 în clasament, însă scaunul antrenorului Ronald Koeman se clatină bine.

LaLiga, etapa 5

Vineri, 17 septembrie:
Celta Vigo – Cadiz 1-2 (Santi Mina ’64 / Choco Lozano ’38, Alfonso Espino ’43).

Sâmbătă, 18 septembrie:
Rayo Vallecano – Getafe 3-0 (Trejo ‘9 – penalti, Ciss (78), Radamel Falcao (81).
Atletico Madrid – Athletic Bilbao 0-0
Elche – Levante 1-1 (Lucas Perez ’33 / Jose Luis Morales ’55)
Alaves – Osasuna 0-2 (David Garcia ’22, Roberto Torres ’29 – penalti.

Duminică, 19 septembrie:
Mallorca – Villarreal 0-0
Real Sociedad – Sevilla 0-0
Betis – Sevilla – Espanyol Barcelona 2-2 (Willian Jose ’41, Nabil Fekir ’45+4 / Aleix Vidal ’16, Leandro Cabrera ’90+7)
Valencia – Real Madrid 1-2 (Duro ’66 / Vinicius Junior ’86, Benzema ’88).

Luni, 20 septembrie:
FC Barcelona – Granada 1-1 (Araujo ’90 / Duarte ‘2).

ora 23.00: Cadiz – Barcelona

Citeşte şi: UEFA are „meci“ cu justiţia spaniolă! Ceferin, somat să anuleze sancţiunile!